کمک‌های تسلیحاتی جدید آمریکا به اوکراین

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، این ابزار جدید که مهمات متعارف پیشین را به بمب‌های هدایت‌شونده تبدیل خواهد کرد، در قالب بسته جدیدی از کمک‌های امنیتی، این هفته به اوکراین ارسال خواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از سخنرانی ولودیمیر زلنسکنی، رئیس‌جمهوری اوکراین در کنگره آمریکا، واشینگتن از کمک‌های جدید به کی‌یف خبر داد.

مقامات آمریکایی اعلام کرده‌اند که بسته جدید کمک‌ها به اوکراین شامل مجموعه‌ای از «مهمات تهاجم مستقیم مشترک» یا «جی‌دی‌ای‌ام» خواهد بود. این ابزار هدایت‌گر، بمب غیرهدایت شونده را به بمب هوشمندِ هدایت‌شونده تبدیل می‌کند.

بمب‌هایی که ممکن است مانع پیشروی روس‌ها شود

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، این ابزار جدید که مهمات متعارف پیشین را به بمب‌های هدایت‌شونده تبدیل خواهد کرد، در قالب بسته جدیدی از کمک‌های امنیتی، این هفته به اوکراین ارسال خواهد شد.

این گزارش افزوده است، بمب‌های هدایت‌شونده می‌تواند در زمینه حمله به خطوط دفاعی ثابت روسیه و دیگر اهداف بزرگ به اوکراین کمک کند.

بر اساس این گزارش، بسته جدید کمک‌های آمریکا می‌تواند شامل بمب‌هایی در وزن و اندازه‌های مختلف باشد. این بمب‌ها که می‌توانند از 500 پوند تا 2000 پوند وزن داشته باشند، دارای سیستم فناوری هوشمند هستند.

این مهمات برای هدف‌گیری دقیق، از سیستمی که ترکیبی از «جی‌پی‌اس» و «سیستم هدایت اینرسی» خواهد بود، برخوردار خواهد بود.

«صدقه نیست، بلکه سرمایه‌گذاری است»

رئیس‌جمهوری اوکراین که چهارشنبه 30 آذر، وارد پایگاه هوایی اندروز در ایالات متحده شده بود، در اظهاراتی گفت که کمک‌های آمریکا به کشورش «صدقه نیست»، بلکه «سرمایه‌گذاری» در امنیت جهانی است.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا نیز اعلام کرد: «ایالات متحده برای اولین‌بار سامانه‌های پدافند دفاع هوایی پاتریوت را در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.»

وزیر خارجه آمریکا در این رابطه از «تخصیص 850 میلیون دلار کمک‌های امنیتی به اوکراین و 1 میلیارد دلار برای توسعه توانمندی‌های پدافند هوایی» این کشور خبر داد.

وزیر خارجه آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «بسته کمکی امروز برای اولین‌بار، سامانه پدافند هوایی پاتریوت را شامل می‌شود که قادر به سرنگونی موشک‌های قاره‌پیما، موشک‌های بالستیک کوتاه برد و هواپیماهایی است که در ارتفاع بالا پرواز می‌کنند که بیش از برد سامانه‌های دفاعی ارسال شده به اوکراین است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید