بلومبرگ: ایران و روسیه برای دور زدن تحریم‌ها راه تجاری بیناقاره‌ای می‌سازند

انتهای شمالی این راه بیناقاره‌ای دریای آزوف در جنوب شرقی اوکراین، و انتهای جنوبی این مسیر بندر چابهار ایران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجله «بلومبرگ» در پژوهشی اختصاصی درباره روابط اقتصادی ایران و روسیه به این نتیجه رسیده که دو کشور که تحت تحریم‌های کمرشکن هستند، تصمیم گرفته‌اند با تاسیس یک «راه تجاری بیناقاره‌ای» تحریم‌های بین‌المللی را دور بزنند.

بلومبرگ در این پژوهش داده‌های کشتیرانی و مسیرهای حمل و نقل کشتی‌ها را بررسی کرده است، و متوجه شده ده‌ها کشتی روسی و ایرانی، که برخی از آنها تحت تحریم‌های بین‌المللی هستند، در این راه تجاری بیناقاره‌ای که از حاشیه شرقی اروپا تا اقیانوس هند به مسافت 3000 کیلومتر کشیده شده است، آمد و شد می‌کنند.

به گفته بلومبرگ، این مسیر بیناقاره‌ای آبی-خاکی که «میلیاردها دلار» خرج تاسیس آن شده است، هزینه سفرهای طولانی‌تر در مسیرهای قدیمی‌تر را کاهش می‌دهد، و به ایران و روسیه کمک می‌کند تا انتقال محموله‌های تجاری خود در مسافت‌های بعید را شتاب دهند.

انتهای شمالی این راه بیناقاره‌ای دریای آزوف در جنوب شرقی اوکراین است، که در کنار شبه‌جزیره اشغالی کریمه قرار دارد. انتهای جنوبی این مسیر نیز بندر چابهار ایران است.

ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه، اوایل این ماه با ذکر «دستاورد»های کشورش از جنگ علیه اوکراین، اعلام کرد دریای آزوف برای روسیه به یک «دریای داخلی» تبدیل شده است، که از آن شبکه‌های رودخانه‌ای، دریایی و ریلی به بندرهای ایران در حاشیه دریای خزر و اقیانوس هند گسترش می‌یابد.

جیمز اوبراین، رئیس «سازمان هماهنگی تحریم‌ها» در وزارت خارجه آمریکا، درباره این راه تجاری بیناقاره‌ای به بلومبرگ گفت: «حواس‌مان دقیقا به آنجا هست. هم مسیر و هم به طور کلی ارتباطات ایران و روسیه را رصد می‌کنیم.»

او افزود: «ما نگران هرگونه تلاشی برای کمک به روسیه به منظور فرار از تحریم‌ها هستیم. مهم است که روی این موضوع تمرکز کنیم و به جهانیان نشان دهیم که آنها نمی‌توانند اقدامات خود را از ما پنهان کنند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید