نمایندگان پارلمان اتریش کفالت 183 زندانی سیاسی در ایران را بر عهده گرفتند

پیش از این شماری از نمایندگان پارلمان‌های آلمان، سوئد، فرانسه و پارلمان اروپا، کفالت و یا «حمایت سیاسی» خود برای شماری از زندانیان سیاسی در ایران را اعلام کرده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نمایندگان چهار حزب اکثریت پارلمان اتریش، کفالت 183 زندانی سیاسی در ایران را برعهده گرفته و در نامه‌ای به سفیر جمهوری اسلامی در وین، خواستار آزادی زندانیان سیاسی در ایران شدند.

سیگرید ماورر، رئیس حزب «سبزهای آلترناتیو» در این زمینه گفت: «توجه بین‌المللی به معنای محافظت از زندانیان و موثرترین وسیله در این زمینه است.» او در ادامه تأکید کرد، «وحشی‌گری رژیم جمهوری اسلامی» غیرقابل قبول است.

هلموت براندستتر، نماینده حزب «انجمن لیبرال اتریش جدید»، که کفالت سیاسی توماج صالح، خواننده ایرانی در معرض خطر اعدام را برعهده گرفته است، در این زمینه خاطرنشان کرد: «تنها یک فرصت برای نجات جان او وجود دارد و آن فشار بین‌المللی است.»

هارالد تروچ، یکی از نمایندگان پارلمان اتریش نیز در این زمینه گفت، مجلس قانون‌گذار این کشور مسئولیت خود در زمینه دفاع از جان زندانیان سیاسی در ایران را می‌پذیرد. او همچنین به وضعیت کامران قادری، شهروند ایرانی - اتریشی زندانی در ایران اشاره کرد و خواستار اقدامات لازم از سوی وزارت خارجه اتریش برای آزادی زودهنگام او شد.

پیش از این شماری از نمایندگان پارلمان‌های آلمان، سوئد، فرانسه و پارلمان اروپا، کفالت و یا «حمایت سیاسی» خود برای شماری از زندانیان سیاسی در ایران را اعلام کرده بودند.

خبرگزاری «هرانا»، وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در آخرین گزارش خود اعلام کرد، نیروهای حکومتی جمهوری اسلامی، از 26 شهریور تا 29 آذر سال جاری، 506 معترض را کشته و 18457 نفر را بازداشت کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید