ترامپ: کمیته تحقیقات کنگره به دنبال منع نامزدی‌ام برای ریاست جمهوری است

رئیس جمهوری سابق ایالات متحده می‌گوید که همه اقدامات برای استیضاح او برای عزل در سال 2021 و پیگرد قانونی وی همه در راستای تلاش‌های حزبی است که با هدف دور کردنش از صحنه انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا صورت می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق ایالات متحده، سه‌شنبه 29 آذر، کمیسیون تحقیق پارلمانی این کشور درباره حمله به ساختمان کنگره را متهم کرد که با ارائه پیشنهادهایی به وزارت دادگستری و متهم کردن وی به برخی «اتهامات نادرست»، به دنبال منع نامزدی او برای انتخابات ریاست جمهوری آتی در سال 2024 آمریکا است.

ترامپ در پستی در شبکه اجتماعی خود «تروث»، گفت: «همه اقدامات کنونی کمیسیون تحقیق مانند استیضاح برای برکناری‌ام در دوران ریاست جمهوری، تلاشی جناحی برای حذف من و حزب جمهوری خواه از انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا است.»

لیز چنی، معاون کمیته پارلمانی آمریکا که درباره حمله به مقر کنگره در 6 ژانویه 2021 تحقیق می‌کند، گفت که امتناع ترامپ، از مداخله فوری برای جلوگیری از حادثه حمله به کنگره، او را فاقد صلاحیت برای داشتن هر سمت رسمی در آینده می‌کند.

چنی افزود: «کسی که در آن زمان چنین رفتاری داشت، دیگر هرگز نمی‌تواند در کشور ما پست رسمی داشته باشد».

کمیته تحقیق و تفحص مجلس نمایندگان به اتفاق آرا خواستار آغاز پروسه تعقیب کیفری علیه رئیس جمهوری سابق شده است.

به گفته این کمیته یکی از مواردی که می‌توان ترامپ را به خاطر آن تحت پیگرد قانونی قرار داد، دعوت غیرمستقیم او به نافرمانی است.

لیز چنی همچنین خواستار پیگرد قانونی دونالد ترامپ به دلیل ممانعت او از تکمیل سازوکار رسمی (تأیید نتایج انتخابات ریاست جمهوری)، توطئه علیه دولت آمریکا و اظهارات نادرست او شده است.

در 6 ژانویه 2021، حامیان ترامپ به مقر کنگره در واشینگتن حمله کردند تا از تایید انتخاب جو بایدن به عنوان رئیس جمهوری ایالات متحده جلوگیری کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید