هشدار مسکو: تشدید تنش واشینگتن به برخورد مستقیم روسیه و آمریکا می‌انجامد

روسیه از رهگیری و سرنگونی 4 موشک ساخت آمریکا در نزدیکی استان بلگورود روسیه خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه هشدار داد که سیاست تنش‌آفرین کنونی آمریکا، مسکو و واشینگتن را در آستانه رویارویی مستقیم قرار می‌دهد.

به گزارش رسانه‌های روسی زاخارووا، دوشنبه 28 آذر ضمن دعوت از آمریکا به پرهیز از تنش‌آفرینی گفت: «پس از شکست بزرگ آمریکا در افغانستان، واشینگتن بیش از پیش درگیر منازعه‌ای جدید شده است که نه فقط در حمایت مالی و تسلیحاتی از نظام نئونازیست کییف بلکه در افزایش حضور نظامی میدانی واشینگتن تبلور یافته است.»

زاخارووا افزود:«چنین سیاستی خطرآفرین و فاقد دوراندیشی است و آمریکا و روسیه را در آستانه برخورد مستقیم قرار می‌دهد. از دولت بایدن می‌خواهیم با ارزیابی منطقی اوضاع از ورود به چرخه خطرساز تشدید تنش اجتناب کند.»

سخنگوی وزارت خارجه روسیه در ادامه گفت: رویدادهای جاری « نتیجه طبیعی تمایل آمریکا به تداوم هژمونی خود به هر شکل ممکن و نادیده‌گرفتن حقایق جدید ژئوپلتیکی و همچنین سلطه‌جویی و عدم‌آمادگی برای گفت‌وگوهای جدی در خصوص دادن تضمین‌های امنیتی به روسیه است.»

«صدای مسکو باید شنیده شود»

زاخارووا خواهان شنیده‌شدن صدای مسکو در واشینگتن شد و تاکید کرد که تا این لحظه هیچ نشانه نویدبخشی در این راستا مشاهده نشده است.
رهگیری موشک‌های «هیمارس»

از سویی وزارت دفاع روسیه دوشنبه اعلام کرد، روز گذشته چهار موشک رادارگریز «هیمارس» ساخت آمریکا را در حریم هوایی استان بلگورود روسیه رهگیری کرده است.

وزارت دفاع روسیه در گزارش روزانه خود افزود که پدافند هوایی این کشور، روز گذشته همچنین 8 پهپاد اوکراینی و 6 موشک شلیک‌شده از راکت‌انداز «هیمارس» و «اوراگان» در مناطق جداگانه لوهانسک، دونتسک، زاپروژیا و خرسون را رهگیری کرده است.

ویاچسلاو گلاکوف، فرماندار منطقه روسی بلگورود واقع در مرز با اوکراین در «تلگرام» اعلام کرد، در حملات راکتی و پهپادی یکشنبه اوکراین به این منطقه، یک نفر کشته و پنج نفر دیگر زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید