هلند سفیر جمهوری اسلامی را در اعتراض به اعدام معترضان در ایران احضار کرد

پیشتر، آنتونیو تاجانی، وزیر خارجه ایتالیا نیز اعلام کرد که سفیر جدید جمهوری اسلامی را به محض تحویل استوارنامه‌اش به رئیس‌ دولت ایتالیا، احضار خواهد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

در ادامه واکنش‌های بین‌المللی به اجرای احکام اعدام دو معترض ایرانی و همچنین صدور احکام سنگین برای دیگر معترضان، وزارت خارجه هلند سفیر جمهوری اسلامی را در آمستردام احضار کرد.

خبرگزاری «رویترز»، پنج‌شنبه 24 آذر، به‌نقل از ووپکه هوکسترا، وزیر خارجه هلند، نوشت: «اعدام معترضان کاملا غیرقابل پذیرش است. ما بار دیگر خشم و انزجار خود را از رخدادهای ایران به سفیر جمهوری اسلامی ابراز کردیم.»

قوه قضائیه جمهوری اسلامی اخیرا محسن شکاری و مجیدرضا رهنورد دو معترض بازداشت‌شده در جریان اعتراضات اخیر را اعدام کرد.

اعدام این دو جوان، خشم عمومی و واکنش‌های گسترده‌ای را در داخل و خارج از ایران به دنبال داشت.

وزیر خارجه هلند چهارشنبه در توییتی نوشته بود که با کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در خصوص وضعیت در ایران گفت‌وگو کرده است.

هوکسترا در پیام خود تاکید کرد: «هلند به حمایت‌های خود از زنان و مردان دلیری که برای به‌دست آوردن حقوق خود ایستادگی می‌کنند ادامه می‌دهد.»

پیشتر در هفته جاری، آنتونیو تاجانی، وزیر خارجه ایتالیا نیز اعلام کرد که سفیر جدید جمهوری اسلامی را به محض تحویل استوارنامه‌اش به رئیس‌ دولت ایتالیا، احضار خواهد کرد.

خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، حدود سه ماه گذشته، با قتل مهسا (ژینا) امینی توسط پلیس گشت ارشاد آغاز و به سرعت به اعتراضات گسترده در سراسر کشور تبدیل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید