آلبانی یک مرد ایرانی را به‌دلیل حمایت از تروریسم به 10 سال زندان محکوم کرد

دولت آلبانی در سپتامبر گذشته و به‌دنبال حمله سایبری ایران به ساختارهای زیربنایی دیجیتال این کشور روابط دیپلماتیک خود را با تهران قطع و دیپلمات‌های جمهوری اسلامی را اخراج کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دادگاهی در آلبانی یک مرد ایرانی را به اتهاماتی مرتبط با تروریسم مجرم شناخته و او را به ده سال زندان محکوم کرده است.

دادگاه ویژه فساد و جرایم سازمان‌یافته آلبانی طی حکمی که روز چهارشنبه 23 آذر صادر شده اما یک روز بعد علنی شد، «بیژن پولادرگ» را به اتهام «حمایت مالی از تروریسم و عضویت در یک سازمان تروریستی» مجرم شناخت.

دادگاه تیرانا، هیچ جزئیاتی در مورد سن پولادرگ، شهر زادگاه یا زمانی که او به آلبانی آمده، اعلام نکرده است.

بر اساس گزارش «آسوشیتد‌پرس»، پولادرگ این اتهامات را رد کرده و بر اساس قوانین، او حق اعتراض به حکم را دارد.

بیژن پولادرگ، دو سال پیش به‌ظن جاسوسی از اعضای سازمان مجاهدین خلق، که حدود 3000 نفر از آن‌ها در تبعید در آلبانی زندگی می‌کنند، دستگیر شد. سازمان مجاهدین خلق از گروه‌های مخالف رژیم جمهوری اسلامی است و قبلا در عراق مستقر بود اما در سال 2014 تحت فشارها و تهدیدهای حکومت ایران و گروه‌های شبه‌نظامی وابسته به آن در عراق به این کشور کوچک بالکان نقل مکان کرد.

بر اساس این گزارش، بیژن پولادرگ یک عضو جدا شده از سازمان مجاهدین خلق معرفی شده که تقریبا سه سال پیش آن گروه را ترک کرده است.

حکم این شهروند ایرانی‌تبار در حالی صادر می‌شود که پیش از این در ماه سپتامبر 2022، آلبانی روابط دیپلماتیک خود را با ایران به دلیل حمله سایبری 15 ژوئیه که به طور موقت بسیاری از سرویس‌ها و وب‌سایت‌های دیجیتال دولتی آلبانی را تعطیل کرد، قطع کرد. تیرانا این اختلال را یک «اقدام تجاوزکارانه دولتی خوانده و دیپلمات‌های ایرانی را از خاک این کشور اخراج کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید