کاخ کرملین: خروج ارتش روسیه از اوکراین در حال حاضر مطرح نیست

مسکو: تسلیحات سنگین در نیروگاه اتمی زاپروژیا مستقر نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کاخ کرملین روسیه اعلام کرد که خارج‌کردن نیروهای این کشور از اوکراین در حال حاضر مطرح نیست.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین سه‌شنبه 22 آذر اعلام کرد که برای برقراری صلح میان دو طرف، مقامات کییف باید «حقایق میدانی» جنگ اوکراین را در نظر بگیرند.

نبود سلاح سنگین در زاپروژیا

پسکوف در ادامه، ضمن مخالفت با پیشنهاد سه مرحله‌ای ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین برای صلح، افزود که حصول پیشرفت «بدون در نظرگرفتن حقایق میدانی»، ناممکن است.

اظهارات پسکوف در پاسخ به درخواست روز گذشته زلنسکی از رهبران «گروه 7» بود که طی آن بر دریافت تجهیزات نظامی بیشتر، حمایت از ثبات مالی و انرژی اوکراین و دستیابی به یک راه‌حل مسالمت‌آمیز از طریق خروج نیروهای روسیه از اوکراین از کریسمس آینده، به عنوان نخستین گام تاکید کرد.

به گفته پسکوف، «این سه اقدام درخواستی زلنسکی، در راستای تداوم نبرد قرار دارد.»

همزمان با آن کرملین وجود هرگونه تسلیحات سنگین در نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا را تکذیب کرد.

از سویی امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه سه‌شنبه، در آستانه افتتاح کنفرانس بین‌المللی کمک به اوکراین در پاریس، نگرانی کشورش را در مورد وضعیت نیروگاه زاپروژیا ابراز کرد و افزود: «برای حفظ امنیت این نیروگاه هسته‌ای تلاش‌ می‌کنیم.»

او با بیان این که توافقی برای انتقال تسلیحات سنگین از نیروگاه اتمی زاپروژیا وجود دارد، گفت: «هم‌اکنون، مذاکراتی درباره اقدامات مرتبط با این موضوع، در حال انجام است. توانستیم از نیروگاه چرنوبیل حفاظت کنیم. هدف ما حفاظت از نیروگاه زاپروژیا است و هفته‌های پیش‌رو، سرنوشت‌‌ساز خواهد بود.»

مدت‌هاست که مسکو و کییف یکدیگر را به بمباران نیروگاه هسته‌ای زاپروژیا که بزرگترین نیروگاه اتمی اروپا است، متهم می‌کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید