تاکید «گروه هفت» بر لزوم ارتقای توانمندی‌های دفاعی و سامانه پدافند هوایی اوکراین

زلنسکی، یکشنبه با همتایان آمریکایی و فرانسوی خود به‌منظور آمادگی برای این اجلاس مجازی و همچنین همایش حمایت از اوکراین که سه‌شنبه در پاریس برگزار می‌شود، به شکل جداگانه‌ای گفت‌وگو کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

هفت کشور صنعتی جهان موسوم به «گروه هفت»، بر تداوم همکاری‌های فی‌مابین برای ارتقای قابلیت‌های نظامی اوکراین، با تمرکز فوری بر سامانه‌های پدافند هوایی این کشور، تاکید کردند.

در بیانیه گروه هفت که دوشنبه 21 آذر منتشر شد آمده است: «به هماهنگ کردن تلاش‌ها برای رفع نیازهای فوری اوکراین به تجهیزات نظامی و دفاعی، با تمرکز بر تحویل سامانه‌ها و قابلیت‌های پدافند هوایی به اوکراین، ادامه خواهیم داد.»

رهبران کشورهای «گروه 7»، دوشنبه در نشستی مجازی ویژه جنگ اوکراین و پیامدهای آن شرکت کردند.

سران هفت کشور (آمریکا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، بریتانیا، کانادا و ژاپن)، عصر دوشنبه در این اجلاس مجازی شرکت داشتند.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین یکشنبه با جو بایدن و امانوئل ماکرون، همتایان آمریکایی و فرانسوی خود به‌منظور تدارک برای این اجلاس مجازی و همچنین همایش حمایت از اوکراین که سه‌شنبه در پاریس برگزار می‌شود، به شکل جداگانه‌ای گفت‌وگو کرد.

کاخ الیزه تصریح کرد، روسای جمهوری و نخست وزیران 47 کشور و همچنین آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل، در همایش حمایت از اوکراین شرکت خواهند کرد.

کاخ سفید نیز اعلام کرد که رئیس جمهوری آمریکا، یکشنبه بار دیگر بر حمایت خود از اوکراین تاکید ورزید.

این دو اجلاس در حالی برگزار می‌شود که ارتش روسیه همچنان به حملات خود علیه تاسیسات انرژی اوکراین ادامه می‌دهد و مشخصا و در آغاز فصل زمستان که درجه حرارت بسیار پایین آمده، باعث قطعی برق میلیون‌ها نفر در این کشور شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید