نیوزلند 22 مقام نظامی و امنیتی ایران از جمله فرمانده سپاه را تحریم کرد

نیوزلند 22 مقام نظامی و امنیتی ایران را به دلیل نقششان در سرکوب معترضان و نقض حقوق بشر تحریم کرد.

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جاسیندا آردرن نخست وزیر نیوزیلند در رابطه با این تحریم‌ها گفت کشورش همیشه از «آزادی مدنی و سیاسی بیشتر» دفاع خواهد کرد و اقدامات مقامات ایرانی را محکوم می‌کند.

او افزود: «اتفاقی که برای مهسا امینی افتاد غیرقابل توجیه است. نیوزلند همچنان در کنار مردم ایران به ویژه زنان و دختران ایستاده است.»

آردرن گفت که دولتش به محکومیت خشونت در ایران ادامه خواهد داد و از پروسه تحقیق درباره رویدادهای اخیر توسط یک نهاد مستقل خارجی حمایت می‌کند.

دولت نیوزلند همچنین اعلام کرد که تحریمها علیه 22 مقام ایرانی در رابطه با قتل مهسا امینی شامل ممنوعیت سفر آنان می‌شود.

ننایا ماهوتا، وزیر امور خارجه نیوزلند گفت که در راس افراد تحریم شده حسین سلامی، فرمانده کل سپاه، غلامرضا سلیمانی فرمانده بسیج؛ حسین اشتری، فرمانده نیروی انتظامی و محمد رستمی، رئیس پلیس امنیت اخلاقی هستند.

او گفت: «ما به بررسی سایر اقدامات ادامه می‌دهیم... این ممنوعیت‌های سفر پایان تحریم‌های ما نیست. افراد بیشتر و اقدامات بیشتری در دست بررسی هستند.»

این در حالی است که ایرانیان نیوزلند خواهان پاسخگو کردن بیشتر مقامات ایران و فرماندهان نظامی و امنیتی به دلیل مشارکت در کشتار و سرکوب اعتراضات هستند.

مخالفان جمهوری اسلامی در نیوزلند از دولت این کشور خواسته‌اند روابط دیپلماتیک خود را با تهران کاهش دهد و سپاه پاسداران را به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید