شولتز: به‌رغم إصرار پوتین به ادامه جنگ با اوکراین، گفت‌وگو با او ضروری است

صدراعظم آلمان: شمار سربازان کشته شده روسی در تهاجم به اوکراین ممکن است به 100 هزار نفر برسد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان تاکید کرد که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، مصمم به جنگ با اوکراین است، اما باز گذاشتن کانال‌های ارتباطی با او تا لحظه پایان جنگ، همچنان اهمیت دارد.

شولتز شنبه 19 آذر در جریان مناسبتی در پوتسدام در نزدیکی برلین افزود: «وقتی با پوتین صحبت می‌کنم، او به شکلی شفاف می‌گوید که موضوع جنگ از نگاه او، صرفا حمله به یک مکان است... او در یک کلام در صدد اشغال به زور بخشی از خاک اوکراین است.»

کشته‌شدن 100 هزار سرباز روسی

شولتز همچنین اعلام کرد مشخص نیست تا کنون چه تعداد سرباز روسی در تهاجم نظامی به اوکراین کشته شده‌اند، اما ممکن است شمار آنها به 100 هزار نفر برسد.

صدراعظم آلمان افزود: «شاهد وحشیگری‌هایی بودیم که رئیس جمهوری روسیه می‌تواند انجام دهد... در چچن، کل کشور را تقریباً نابود کرد. در سوریه هم که اساسا خویشتن‌داری وجود نداشت.»

دیدگاه‌های متفاوت

شولتز در ادامه گفت: «نظرات کاملاً متفاوتی داریم. با این حال، من به صحبت با او ادامه می‌دهم زیرا می‌خواهم لحظه‌ای را احساس کنم که امکان برون‌رفت از این وضعیت وجود دارد ولی بدون گفت‌وگو میان ما، چنین برون‌رفتی امکان‌پذیر نیست».

شولتز از زمان تهاجم روسیه به اوکراین، بیش از هر رهبر غربی، به طور مستقیم با پوتین صحبت داشته و آخرین گفت‌وگوی تلفنی آنها در دوم دسامبر جاری، یک ساعت به طول انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید