حملات شدید موشکی روسیه به زیرساخت‌های شهر بندری اودسا

این تشدید حملات نظامی چند روز پس از اخطار‌دهی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در خصوص تداوم حملات علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین انجام شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه سیاست مسکو مبنی بر هدف قرار دادن تاسیسات زیرساختی اوکراین، یک مقام اوکراینی از قطع برق هزاران شهروند در شهر بندری اودسا در نتیجه حملات روسیه در جنوب غربی این کشور خبر داد.

مقامات محلی فاش کردند که روسیه از ساعات اولیه شنبه 19 آذر، اودسا را هدف ده‌ها حمله موشکی قرار داد و آژیرهای خطر برای هشداردهی حملات دیگر به صدا درآمدند.

وضعیت آماده‌باش

مسئولان ذی‌ربط همچنین تاکید کردند که وضعیت آماده‌باش حملات هوایی در مناطق میکولایف و بخش تحت کنترل اوکراین در خرسون اعلام شد.

به گفته این مقام مسئول، تاسیسات زیربنایی انرژی در اودسا در اثر حملات روسیه، آسیب دیده است.

این تشدید نظامی چند روز پس از اخطار‌دهی ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه در خصوص تداوم حملات علیه زیرساخت‌های انرژی اوکراین انجام شد که پیشتر نیز هدف اصابت موشک قرار گرفتند که قطعی برق و آب را همزمان با کاهش دما در آستانه زمستان به دنبال داشت.

پوتین هفته گذشته در حاشیه مراسم اهدای مدال در کرملین گفت که این حملات هوایی در پاسخ به انفجار پل کریمه و دیگر حملاتی است که مسکو آنها را به کییف نسبت داده است.

تداوم حملات

روسیه از دهم اکتبر، دو روز پس از حمله به پل کریمه، زیرساخت‌های اوکراین را هدف حملات نقطه‌زن هوایی و موشکی قرار می‌دهد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین چهارشنبه گذشته اعلام کرد که امکان بازگرداندن صد درصد زیرساخت‌های انرژی اوکراین به وضعیت قبل از حملات، وجود ندارد و همین موضوع باعث می‌شود قطعی برق در اکثر شهرها و استان‌های اوکراین تداوم یابد.

از سوی دیگر، شرکت برق اوکراین«اوکراینیرگو» اعلام کرد که پس از حملات اخیر روسیه، شبکه برق همچنان با کمبود شدید مواجه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید