استفاده «سنتکام» از هوش مصنوعی در سامانه‌های مقابله با پهپادهای ایران

کاربرد جنگ‌افزارها و پهپادهای انفجاری ایران توسط روسیه در اوکراین و از سوی گروه‌های نیابتی در خاورمیانه نگرانی‌های‌ شدید بین‌المللی را برانگیخته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

به‌دنبال افزایش همکاری ایران با روسیه در جنگ علیه اوکراین از طریق ارسال پهپادهای انفجاری شاهد- 136، ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» اعلام کرد که در حال ارتقای سیستم هوش مصنوعی سامانه‌های پدافندی خود برای مقابله با این پهپادها در راستای حفاظت از کارکنان و نیروهای مستقر در پایگاه‌های نظامی آمریکا در منطقه خاورمیانه است.

بر اساس گزارشی که وب‌سایت وزارت دفاع آمریکا «پنتاگون» در روز پنج‌شنبه 17 آذر‌ماه منتشر کرده، ستاد فرماندهی کل نیروهای مسلح آمریکا در حال انجام آزمایشاتی برای پیاده‌سازی یک سیستم دفاع هوایی است که با استفاده از هوش مصنوعی می‌تواند در مقابله به پهپادهای ایرانی، مورد استفاده قرار گیرد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که پیش از این نیز آمریکا از حضور در منطقه خاورمیانه و دفاع از شرکای خاورمیانه‌ای خود با استفاده از پهپادهای دریایی خبر داده بود.

طبق گزارش‌‌های دولت‌های غربی، ایران طی ماه‌های گذشته با ارسال پهپادهای انفجاری خود به روسیه در جنگ این کشور علیه اوکراین با مسکو همدستی کرده است.

دولت اوکراین روز چهارشنبه اعلام کرد که به‌رغم این‌که ایران به روسیه قول داده بود که برای این کشور موشک بالستیک نیز ارسال می‌کند ولی به‌دلیل اعتراضات در داخل این کشور، نتوانسته به وعده‌های خود در این‌باره عمل کند.

روسیه از طریق پهپادهای شاهد ایرانی زیرساخت‌های حیاتی و شهری اوکراین و ساختمان‌های مسکونی و غیرنظامی این کشور را هدف می‌گیرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید