کاخ سفید: شواهدی مبنی بر ارسال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه وجود ندارد

میخائیلو پودولیاک: خیزش انقلابی مردم ایران و گرفتاری رژیم جمهوری اسلامی مانع از ارسال موشک‌های ساخت ایران به روسیه شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

سخنگوی کاخ سفید اعلام کرد که ایالات متحده شواهدی مبنی بر انتقال موشک‌های بالستیک ایران به روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین ندیده است.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید چهارشنبه 16 آذر در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت که با این‌حال، ایالات متحده شاهد تداوم ارائه پهپادهای ایرانی به روسیه بوده است.

این اظهارات کربی در حالی ایراد می‌شود که پیش‌تر، میخائیلو پودولیاک، مشاور ارشد ریاست‌‌جمهوری اوکراین طی اظهاراتی گفت که اگرچه تهران و مسکو برای انتقال موشک‌های بالستیک سپاه به روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین به توافق رسیده‌اند، ولی خیزش مردمی ایران که رژیم را درگیر مشکلات داخلی کرده، تا به این لحظه از انتقال چنین موشک‌هایی جلوگیری کرده است.

پودولیاک، روز سه‌شنبه 15 آذرماه، به روزنامه «گاردین» چاپ بریتانیا گفت: «رژیم کنترل خود بر جامعه ایران را از دست داده است، و مشکلات داخلی آنها در حال افزایش است. به همین دلیل است که آنها فرصت عملیاتی کردن تعهدات خود با روسیه را ندارند. این در حال حاضر اولویت آنها نیست.»

پیش‌تر خبرگزاری رویترز در گفت‌وگو با چندین مقام ارشد دیپلماتیک و نظامی ایران نوشته بود که ایران «به‌زودی» محموله‌هایی از موشک‌های بالستیک خود را به‌همراه پهپادهای شاهد136 به روسیه خواهد فرستاد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید