«پنتاگون» موشک‌های «هیمارس» با برد کوتاه به اوکراین ارسال کرد

مقام آمریکایی به «وال استریت ژورنال»: دستیابی کییف به موشک‌های دور‌برد از طریق کشور ثالث، امری محتمل است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام آمریکایی فاش کرد که پنتاگون، بُرد موشک‌های «هیمارس» داده شده به اوکراین را به گونه‌ای تغییر داده که دور برد نباشند.

به گزارش «وال استریت ژورنال»، این مقام مسئول آمریکایی، دوشنبه 14 آذر اعلام کرد: «نمی‌خواهیم برد موشک‌های اهدایی به کییف به خاک روسیه برسد.»

او خاطرنشان کرد که دستیابی کییف به موشک‌های دور‌برد از طریق کشور ثالث، امری محتمل است.

ایالات متحده سامانه موشک‌انداز «هیمارس» را به اوکراین اهدا کرد که باعث ارتقاء قدرت آتش این کشور در مقابله با تهاجم نظامی روسیه شده است.

سامانه «هیمارس» همچنین بر قدرت آتش توپخانه آمریکایی «هویتزر» نیز برتری دارد، زیرا هر سامانه «هیمارس» قادر به شلیک 6 موشک است که هر کدام تا 70 کیلومتر برد دارند.

رهگیری رگبار موشک‌های روسیه

از سویی ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین دوشنبه اعلام کرد که ارتش این کشور، اکثر موشک‌های روسیه که امروز به سمت اهداف مهم زیرساختی کشورش شلیک شده بودند را رهگیری و سرنگون کرده است.

او همچنین افزود:«مهندسان عملا بازسازی شبکه برق را آغاز کردند. مردم ما هرگز تسلیم نمی‌شوند».

روسیه دوشنبه رگبار جدیدی از موشک‌ها را به سمت اوکراین پرتاب کرد که باعث شد مردم این کشور با فعال شدن سامانه‌های پدافند هوایی، در پناهگاه‌های سراسر کشور پناه بگیرند

انفجار در دو پایگاه هوایی روسیه

این در حالی است که به گزارش رسانه‌های روسی، انفجارهایی دوشنبه، دو پایگاه هوایی در روسیه را به لرزه درآورد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که یکی از انفجارها در پایگاهی رخ داد که محل استقرار بمب‌افکن‌های استراتژیک با قابلیت حمل سلاح هسته‌ای است که در حملات علیه اوکراین شرکت داشته‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید