حمله پهپادی اوکراین به دو پایگاه نظامی در خاک روسیه

فرماندار منطقه کی‌یف بیان کرد که به‌دلیل حملات موشکی روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین بیش از نیمی از این منطقه در روزهای آینده فاقد برق خواهد بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

یک مقام اوکراینی اعلام کرد که پهپادهای این کشور دو پایگاه نظامی در عمق صدها مایلی درون خاک روسیه را هدف قرار دادند.

این مسئول اوکراینی شامگاه دوشنبه 14 آذر به روزنامه «نیویورک تایمز» گفت که پهپادها از خاک اوکراین پرواز کرده و در حمله به پایگاه‌های نظامی روسیه دست‌کم 2 جنگنده روسی را منهدم و به چندین جنگنده دیگر خسارات چشمگیر وارد کردند.

نیویورک تایمز همچنین تاکید کرد که حمله پهپادی مذکور به پایگاه‌های نظامی در خاک روسیه، بخشی از برنامه جدید نظامی اوکراین به‌حساب می‌آید.

در همین رابطه، فرماندار منطقه کورسک روسیه اعلام کرد که حمله پهپادی به یک فرودگاه در این منطقه به انفجار در یک مخزن ذخیره نفت انجامیده است.

این مقام روس افزود: «هیچ کس در این حمله آسیب ندید ‌و نیروهای اورژانس در منطقه مستقر و به کار خود ادامه می‌دهند.»

منطقه کورسک در نزدیکی مرز روسیه با اوکراین قرار دارد.

پیشتر وزارت دفاع روسیه در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که سامانه دفاع هوایی این کشور مانع حمله پهپادی ارتش اوکراین به دو فرودگاه در مناطق ریازان و ساراتوف شده بود.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین هم دوشنبه اظهار داشت که دفاع هوایی این کشور اکثر موشک‌های روسی را ساقط کرده و فرصتی برای مهندسان اوکراینی ایجاد شد تا به بازسازی نیروگاه‌های آسیب‌دیده و بازگشت به کار این نیروگاه‌ها اقدام کنند.

با این حال فرماندار منطقه کی‌یف بیان کرد که به‌دلیل حملات موشکی روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین، بیش از نیمی از این منطقه در روزهای آینده فاقد برق خواهد بود.

حملات موشکی روز گذشته که بخش بزرگی از مناطق اوکراین را در تاریکی فرو برد، جدیدترین حملات ارتش روسیه به زیرساخت‌های انرژی اوکراین به‌شمار می‌رود و به قطع جریان برق و آب بسیاری از شهروندان اوکراینی منجر شد.

هر چند که تاسیسات زیربنایی کی‌یف، پایتخت سه میلیون نفری اوکراین آسیب چندانی از حملات روس‌ها ندیده است اما مناطق اطراف آن که پیش از جنگ 1.8 میلیون نفر سکنه داشته، بشدت متضرر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size