حمایت عضو مجلس نمایندگان آمریکا از اعتراضات مردمی در ایران

الیز استفانیک: معترضان شجاع ایرانی برای مطالبه آزادی خود، خطر جانی بالایی را پذیرفته و به خیابان‌ها می‌آیند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

الیز استفانیک، عضو مجلس نمایندگان آمریکا با انتشار ویدویی، ضمن حمایت از معترضان ایرانی، خواستار پاسخگویی مقامات جمهوری اسلامی درباره سرکوب خشونت‌بار اعتراضات شد.

استفانیک، سه‌شنبه 15 آذر، جمهوری اسلامی را رژیمی «قاتل و مستبد» خواند و گفت، معترضان ایرانی به دیگران الهام می‌بخشند.

او در این زمینه تصریح کرد: «معترضان شجاع ایرانی برای مطالبه آزادی خود، خطر جانی بالایی را پذیرفته و به خیابان‌ها می‌آیند. لطفا بدانید که ما شما را می‌بینیم و شما را می‌شنویم. شما برای همه ما الهام‌بخش هستید.»

این عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا از اقداماتی که برای افشای نقض حقوق بشر در ایران صورت می‌گیرد نیز حمایت کرد و گفت، جمهوری اسلامی به سرکوب مردم خویش و ترویج خشونت در سراسر جهان ادامه داده و می‌باید پاسخگو شود.

معترضان ایرانی، شامگاه دوشنبه 14 آذر، در ده‌ها شهر از جمله تهران، اراک، همدان، اصفهان، قزوین، بوشهر، مشهد، شیراز و آمل به خیابان‌ها آمده و با سر دادن شعارهایی علیه حکومت خواهان براندازی رژیم جمهوری اسلامی شدند.

این اعتراضات در حالی در ده‌ها شهر ایران به وقوع پیوسته که از صبح روز دوشنبه 14 آذر، بازارهای ده‌ها شهر ایران در اعتصاب و تعطیل بودند. همچنین گزارش‌هایی از اعتصاب کارگران و معلمان نیز در شهرهای مختلف ایران مخابره شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید