حمله با بمب آتش‌زا به دفاتر مخالفان «جمهوری اسلامی» در لندن

بنا به اعلام سازمان مجاهدین خلق ایران این حمله توسط «عوامل تروریستی و مزدوران» رژیم جمهوری اسلامی انجام شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه تهدیدها و اقدامات تروریستی رژیم جمهوری اسلامی علیه مخالفان خود در خارج از ایران، دوشنبه 14 آذر، دفتر یکی از هواداران سازمان مجاهدین خلق ايران در منطقه كريكلوود در شمال غرب لندن با پرتاب کوکتل مولوتوف و مواد آتش‌زا هدف حمله قرار گرفت.

ساعاتی پیش، وب‌سایت «سازمان مجاهدین خلق ایران» یکی از گروه‌های مخالف نظام حاکم بر تهران، ضمن اعلام این خبر نوشت که این حمله ساعت 1:50 بامداد دوشنبه به وقت محلی صورت گرفته و در ارتباط با آن عوامل «تروریست‌ و مزدور» رژیم جمهوری اسلامی ایران را متهم کرد.

Advertisement

بنا بر این گزارش، فقط قسمت بیرونی ساختمان مورد هدف به آتش کشیده شده و با ورود آتش‌نشانان، از سرایت آتش به بقیه قسمت‌های ساختمان جلوگیری شده است.

وب‌سایت سازمان مجاهدین خلق همچنین اعلام کرده که «یکی از همسایگان که با صدای انفجار به خیابان آمده بود، یکی از مهاجمان که کوکتل مولوتوف به‌سوی ساختمان پرتاب کرده بود را در حال فرار مشاهده کرده است.»

در هفته‌های گذشته تهدید علیه مخالفان جمهوری اسلامی در کشورهای غربی به‌ویژه بریتانیا و کانادا شدت گرفته است.

پیش‌تر رئیس سرویس اطلاعات و امنیت داخلی بریتانیا، موسوم به MI5 اعلام کرده بود که د‌هها مورد تهدید جانی علیه مخالفان رژیم ایران در خاک بریتانیا علیه بریتانیایی‌های ایرانی‌تبار و افراد مقیم این کشور شناسایی شده است.

سرویس اطلاعاتی کانادا نیز چند روز بعد از این اظهارنظر از تشدید تهدیدهای جانی علیه مخالفان جمهوری اسلامی در خاک این کشور خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید