تداوم حمایت نظامی اروپا از اوکراین در قالب آموزش نظامی و ارسال جنگ‌‌افزار

مکرون: ساختار امنیتی آینده اروپا باید شامل اعطای تضمین‌هایی به روسیه باشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا فاش ساخت که بیش از 1000 سرباز اوکراینی به عنوان بخشی از تمرینات نظامی ارائه شده توسط هیئت کمک‌رسان نظامی اتحادیه اروپا برای حمایت از اوکراین، آموزش دیده‌اند.

بورل همچنین در جریان بازدید خود از مرکز آموزش نظامی در لهستان، تصریح کرد که برنامه آموزشی این هیئت کمک‌رسان نظامی، دادن آموزش نظامی به 15 هزار سرباز، از جمله تامین سازو برگ جنگی برای اهداف آموزشی به ارزش بیش از 16 میلیون دلار را شامل خواهد شد.

بورل پنج‌شنبه گذشته اعلام کرد که به همراه شرکای خود در سازمان امنیت و همکاری اروپا که نشست آن را در لودز، لهستان افتتاح کرد، «همه احتمالات قانونی» برای وادار کردن روسیه به پرداخت غرامت ویران‌سازی اوکراین را بررسی خواهد کرد.

 پوتین
پوتین

مصادره اموال الیگارش‌های نزدیک به پوتین

بورل گفت: «حدود 20 میلیارد یورو از اولیگارش‌های نزدیک به قدرت و افرادی که از روسیه حمایت می‌کنند، مصادره کردیم و نزدیک به 300 میلیارد از منابع مالی بانک مرکزی روسیه را تحت کنترل داریم».

او با محکوم‌کردن تهاجم روسیه به اوکراین تاکید کرد: «روسیه جنگ را وارد اروپا کرد و با تضعیف منشور سازمان ملل، در عمل به تعهدات بین‌المللی خود شکست خورد.»

مسئول روابط خارجی اتحادیه اورپا افزود که اروپا و جهان « بعد از فروپاشی نظامی امنیتی موجود در این قاره توسط روسیه، نیازمند نظام امنیتی جدیدی است.»

مکرون
مکرون

لزوم دادن تضمین امنیتی به روسیه

از سویی امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه شنبه اعلام کرد، ساختار امنیتی آینده اروپا باید شامل اعطای تضمین‌هایی به روسیه باشد.

مکرون در مصاحبه‌ای با کانال «تی اف 1» گفت: «باید به ساختار امنیتی بیاندیشیم که در آینده در سایه آن زندگی خواهیم کرد. ما مشخصا در مورد سخنان ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه صحبت می‌کنیم که «ناتو» در حال نزدیک شدن به مرزهای روسیه و استقرار تسلیحات مخل امنیت آن است.»

به گفته مکرون، این موضوع بخشی از مذاکرات صلح خواهد بود و آمادگی برای رویدادهای بعد از پایان جنگ اوکراین، نحوه حمایت از هم‌پیمانان و در عین حال تامین ضمانت‌های امنیتی روسیه بعد از احیای مذاکرات، اموری ضروری هستند.

کاخ کرملین
کاخ کرملین

اظهار اقتدار کرملین

این در حالی است که کرملین در راستای اظهار اقتدار و تداوم رویکرد تهاجمی روسیه علیه اوکراین تاکید کرد که پوتین «در زمان مناسب» از منطقه الحاقی دونباس در شرق اوکراین، بازدید خواهد کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه در پاسخ به پرسشی در مورد احتمال بازدید پوتین از این منطقه ،خاطرنشان کرد که دونباس متعلق به روسیه است و بازدید از آن در زمان مناسب انجام خواهد شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید