ارسال بسته‌های پستی حاوی «چشم حیوانات» به چندین سفارت‌ اوکراین

خبرگزاری «اینترفاکس» اوکراین: چندین هیئت دیپلماتیک اوکراین، نامه‌های تهدیدآمیزی دریافت کرده‌اند که آغشته به مایعی قرمز رنگ بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خارجه اوکراین اعلام کرد که چندین سفارت این کشور «بسته‌های خونین» حاوی چشم حیوانات دریافت کردند.

دریافت این بسته‌ها در پی ارسال چندین بسته‌ پستی انفجاری به مراکزی در اسپانیا از جمله سفارت اوکراین در مادرید بود.

اولگ نیکولنکو، سخنگوی این وزارتخانه، جمعه 11 آذر در «فیسبوک» نوشت که بسته‌های حاوی مایعی با رنگ و بویی خاص به سفارت‌‌خانه‌های اوکراین در مجارستان، هلند، لهستان، کرواسی، ایتالیا و اسپانیا و کنسولگری‌های ناپل، کراکوف و برنو ارسال شده است.

نیکولنکو با اشاره به این که دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه، دستور تشدید تدابیر امنیتی در تمامی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های مربوطه را صادر کرده است، افزود: «در حال بررسی مفهوم این گونه پیام‌ها هستیم.»

او همچنین گفت که ورودی آپارتمان سفیر اوکراین در واتیکان تخریب شده است. به گفته یک منبع در سفارت اوکراین در رم شخصی، فضولات انسانی را جلوی درب منزل رها کرده است.

نیکولنکو افزود که سفارت اوکراین در قزاقستان، تهدید به بمب‌گذاری شده است که این موضوع متعاقبا تایید نشد. او همچنین توضیح داد که سفارت اوکراین در ایالات متحده، نامه‌ای از یک کشور مشخص اروپایی حاوی مقاله‌ای در انتقاد از اوکراین دریافت کرده است.

خبرگزاری «اینترفاکس» اوکراین، پنج‌شنبه به نقل از یک مقام ارشد اعلام کرد که چندین هیئت دیپلماتیک اوکراین، نامه‌های تهدیدآمیز دریافت کرده‌اند که آغشته به مایعی قرمز رنگ بود.

این خبرگزاری به نقل از دیمیترو کولبا، وزیر امور خارجه اوکراین نوشت که این حوادث، تلاشی برای ارعاب دیپلمات‌های اوکراینی است.

به گفته کولبا، «آغاز حمله به سفارت‌خانه‌های ما به این معناست که آنها از ما می‌ترسند و در تلاشند تا ما را متوقف کنند.»

بسته پستی ارسال‌شده برای سفیر اوکراین در اسپانیا، چهارشنبه گذشته در سفارت این کشور در مادرید منفجر شد و یک مقام امنیتی بر اثر این انفجار زخمی شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size