مقامات آلمانی: سپاه پاسداران ایران مظنون پشت پرده حملات به کنیسه‌های آلمان است

به گفته پلیس آلمان یک شهروند دوتابعیتی ایرانی-آلمانی مرتبط با سپاه پاسداران از داخل ایران اقدامات خرابکارانه در خاک آلمان را هدایت می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مقامات امنیتی و پلیس آلمان در گزارشی از «احتمال» نقش سپاه پاسداران ایران در حملات ماه گذشته به عبادتگاه‌های یهودیان در این کشور خبر دادند.

بر اساس این گزارش که روزنامه «تاگس شاو» آلمان منتشر کرده و «تایمز اسرائیل» نیز آن را پوشش داده است، پلیس آلمان روز پنج‌شنبه 10 آذر اعلام کرده که فرد ایرانی‌تباری که به‌ظن حمله به کنیسه دورتموند و پرتاب کوکتل مولوتف به مدرسه‌ای نزدیک کنیسه‌ای در بوخوم مظنون است، با یک متهم فراری، به نام «رامین ی.» در ارتباط بوده است.

پلیس آلمان نام این مظنون ایرانی‌تبار را اعلام نکرده ولی گفته است «رامین ی.» در ارتباط با یک پرونده قتل متهم بوده که در شهریورماه سال قبل به ایران فرار کرده است.

بازپرس پرونده حملات زنجیره‌‌ای به کنیسه‌های ایالت «نوردراین-وستفالن» به تاگس شاو گفته است که «ما در اینجا درباره تروریسم دولتی صحبت می‌کنیم.»

بر اساس این گزارش، پلیس آلمان می‌گوید احتمالا رامین ی. از داخل ایران دستور این خرابکاری‌ها را می‌دهد. پلیس همچنین اعلام کرده که این شهروند دوتابعیتی ایرانی-آلمانی با سپاه پاسداران در ارتباط بوده است.

بنا بر گزارش رسانه‌های محلی، در ماه نوامبر، در شهر اسن به یک کنیسه تیراندازی شده است. همزمان با این حمله، یک مدرسه مجاور کنیسه بوخوم با کوکتل مولوتف هدف قرار گرفته و تلاش ناکامی هم برای آتش زدن کنیسه دورتموند ثبت شده است، اما هر سه مورد آسیب جانی در پی نداشته است.

با شروع اعتراضات در ایران، آلمان یکی از کشورهای اروپایی بوده که برای اعمال فشار بر ایران اقدام کرده است. تاکنون اتحادیه اروپا در دو بسته تحریمی مقامات جمهوری اسلامی را به دلیل نقض گسترده و فاحش حقوق معترضان و سرکوب آن‌ها، تحت فشار قرار داده‌ است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size