پاریس احضار سفیر فرانسه در تهران را به شدت محکوم کرد

فرانسه: خواسته‌های آزادی‌خواهانه مشروع معترضان ایرانی باید شنیده شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه فرانسه بار دیگر ادامه سرکوب مخالفان سیاسی و حملات شدید رژیم جمهوری اسلامی به آزادی‌های اساسی مردم در ایران را به شدت محکوم کرد.

پاریس پنج‌شنبه 10 آذر با ابراز انزجار خود از اقدام وزارت امور خارجه ایران به احضار «نیکلاس روشه»، سفیر فرانسه در تهران، بار دیگر تداوم سرکوب و حملات متعدد رژیم جمهوری اسلامی به آزادی‌های اساسی در ایران را به شدت محکوم کرد.

سخنگوی وزارت خارجه فرانسه تاکید کرد که مطالبات تظاهرکنندگان ایرانی برای آزادی بیشتر و احترام به حقوق آنها مشروع است و باید شنیده شود.

در بیانیه‌ خود وزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که احضار سفیر این کشور در تهران در تاریخ 30 نوامبر توسط مقامات ایران را به شدت محکوم می‌کند.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی در واکنش به تصویب قطعنامه حمایت از جنبش آزادیخواهی در ایران از سوی نمایندگان مجلس ملی فرانسه در 28 نوامبر، سفیر فرانسه در تهران را احضار کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایران «ایرنا»، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی چهارشنبه ضمن احضار «نیکلاس روش» سفیر فرانسه در تهران اعلام کرده که به «اتهامات بی‌اساس مقامات فرانسوی» اعتراض کرده و «دخالت‌های غیرقابل قبول این کشور» را محکوم می‌کند.

مجلس ملی فرانسه دوشنبه به اتفاق آرا قطعنامه‌ای را در حمایت از مردم ایران تصویب کرد.

متن مصوبه مجلس ملی فرانسه به شدیدترین لحن سرکوب وحشیانه و اعمال شکنجه علیه تظاهرات کنندگان مسالمت‌آمیز ایرانی از سوی رژیم جمهوری اسلامی را محکوم کرد.

مجلس ملی فرانسه همچنین با بر حمایت خود از مطالبات مردم ایران برای دموکراسی، احترام به حقوق و آزادی‌های اساسی تاکید کرد.

مصوبه مجلس ملی فرانسه همچنین خواهان «آزادی فوری اتباع فرانسوی» شده که به طور خودسرانه در ایران زندانی شده‌اند.

در این جلسه، کاترین کولونا، وزیر امور خارجه فرانسه از بازداشت خودسرانه و گسترده تظاهرکنندگان، سانسور و اعمال خشونت علیه معترضان در ایران، به شدت انتقاد کرد.

مصوبه مجلس ملی فرانسه به شدیدترین نحو سرکوب خشن و گستردۀ تظاهرکنندگان بی‌دفاع در ایران و به‌کارگیری شکنجه علیه آنان را محکوم و حمایت خود را از مطالبات مردم این کشور برای دستیابی به دموکراسی و رعایت حقوق و آزادی‌های اساسی اعلام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید