گاردین: بازی ایران و آمریکا «جنگ تبلیغاتی» مخالفان و هواداران جمهوری اسلامی بود

بسیاری زنان بی‌حجاب با آرایش غلیظ و لباس‌های چشمگیر بودند که مخالفان رژیم را هو می‌کردند و به آنها می‌گفتند باید استادیوم را ترک کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه بریتانیایی «گاردین» در گزارشی اختصاصی از حواشی بازی روز سه‌شنبه تیم‌های ملی فوتبال ایران و آمریکا در جریان جام جهانی قطر نوشت که استادیوم الثمامه که این مسابقه در آن برگزار شد، میدان «جنگ تبلیغاتی» میان مخالفان و هواداران رژیم ایران بود.

به گفته این روزنامه، هنگامی که بازیکنان تیم ایران – برخی از آنها زیرلبی – سرود جمهوری اسلامی را خواندند، مخالفان رژیم حاضر در استادیوم هو زدند و سوت کشیدند.

حامیان خیزش انقلابی مردم در ایران از طریق روش‌های خالاقانه تلاش کردند نشانه‌های اعتراض به رژیم ایران را با خود به داخل استادیوم ببرند. برخی دو تی‌شرت روی هم پوشیده بودند که روی تی‌شرت زیرین عبارت «زن، زندگی، آزادی» نقش بسته بود. دیگران با خود ماژیک به درون استادیوم بردند و شعارهایی در حمایت از مردم معترض ایران روی بدن‌های خود نوشتند.

یکی از زنان مخالف رژیم به «گاردین» گفت از آنجایی که در شب بازی دوم ایران با ولز، نیروهای امنیتی استادیوم از او خواسته بودند پیراهن منقش به پرچم سه‌رنگ ایران خود که رویش شعارهای حمایتی از مردم معترض نوشته شده بود را درآورد، او این مرتبه پیراهنی با پرچم آمریکا به تن کرده و همان شعارها را رویش نوشته است.

به گفته «گاردین»، سوی دیگر این قضایا هواداران تیم ایران شامل بسیاری زنان بی‌حجاب با آرایش غلیظ و لباس‌های چشمگیر بودند که مخالفان رژیم را هو می‌کردن و به آنها می‌گفتند باید استادیوم را ترک کنند. این افراد که به نظر می‌رسید «گروهی سازمان‌یافته» هستند، کارهایی می‌کردند تا دوربین‌های استادیوم روی آنها زوم کند.

به گفته این روزنامه، شایعاتی در اطراف و اکناف استادیوم شنیده می‌شد مبنی بر اینکه این افراد را حکومت ایران در استادیوم محل برگزاری بازی و اطراف آن «کاشته» تا آب را گل‌آلود کنند و به نفع رژیم از آب گل‌آلود ماهی بگیرند. این مسابقه در نهایت با برد یک بر صفر آمریکا به حذف ایران از جام جهانی انجامید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید