بلینکن: اعمال تحریم‌ و تشدید فشار اقتصادی علیه روسیه ادامه خواهد یافت

معاون وزیر خارجه روسیه: افزایش دخالت ایالات متحده در منازعه اوکراین، خطرات فزاینده‌ای به‌دنبال دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، تاکید کرد که کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در مقابله با تهاجم روسیه به اوکراین، با هم متحد هستند.

بلینکن سه‌شنبه 8 آذر در حاشیه نشست وزرای خارجه «ناتو» در بخارست با اشاره به «موفقیت واشینگتن در محدود کردن منابع مالی روسیه» افزود که آمریکا و کشورهای غربی به اعمال تحریم‌های بی‌سابقه بر مسکو و تحت فشار قرار دادن اقتصاد روسیه ادامه خواهند داد.

نشست بخارست روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه برای بحث در مورد موضوع حمایت از بخش انرژی اوکراین، پس از تخریب شدید آن در اثر حملات پیاپی روسیه، برگزار می‌شود.

وزیر خارجه آمریکا همچنین تاکید کرد که کشورش به کییف برای مقابله با حملات روسیه به زیرساخت‌های انرژی اوکراین، کمک می‌کند.

تبدیل دریای سیاه به میدان جنگ

بلینکن با تاکید بر تداوم حمایت‌های نظامی ایالات متحده از نیروهای اوکراین، روسیه را متهم کرد که دریای سیاه را به «عرصه جنگ» تبدیل کرده است.

این در حالی بود که سرگئی ریابکوف، معاون وزیر خارجه روسیه هشدار داد، افزایش دخالت ایالات متحده در منازعه اوکراین، خطرات فزاینده‌ای را به دنبال دارد.

به گزارش خبرگزاری «تاس»، ریابکوف تاکید کرد که هیچ گفت‌وگویی میان روسیه و ایالات متحده در خصوص اوکراین انجام نگرفته و مواضع طرفین به شکلی «بنیادین» با هم متفاوت است.

ایالات متحده یکی از اولین کشورهایی بود که با آغاز تهاجم نظامی روسیه در فوریه گذشته، در کنار کشورهای اتحادیه اروپا و «ناتو»، از اوکراین حمایت کرد.

پیشنهاد شرکت «بوئینگ»

از سویی وزارت دفاع ایالات متحده، دوشنبه اعلام کرد که در حال بررسی پیشنهادی از سوی شرکت «بوئینگ» برای تحویل بمب‌های نقطه‌زن کوچک و ارزان به اوکراین است.

این بمب‌ها که بر روی موشک‌های پرشمار موجود در اوکراین سوار می‌شود، این توانمندی را به کییف می‌دهد تا در زمانی که غرب در تلاش برای برآوردن نیازهای تسلیحاتی اوکراین است، پشت خطوط دفاعی روسیه را هدف قرار دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید