کاخ سفید: تشکیل کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره اعتراضات ایران اقدامی تاریخی است

خبرگزاری «رویترز» پیشتر به نقل از یک دیپلمات خبر داده بود، پس از تلاش‌های آمریکا قرار است تصمیم حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد در 14 نوامبر به رای گذاشته شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کرین ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید، تشکیل کمیته حقیقت‌یاب سازمان ملل درباره نقض حقوق بشر در اعتراضات ایران را اقدامی تاریخی و بی‌سابقه خواند.

ژان‌پیر، دوشنبه 28 نوامبر به‌وقت محلی در نشستی مطبوعاتی گفت، ایالات متحده آمریکا از ایجاد چنین کمیته‌ای حمایت کرده و در اقدامی دیگر درنظر دارد، با همکاری نهادهای مدنی ایران را از کمیسیون «مقام زن» سازمان ملل متحد حذف کند.

خبرگزاری «رویترز» پیشتر به نقل از یک دیپلمات خبر داده بود، پس از تلاش‌های آمریکا قرار است تصمیم حذف ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد در 14 نوامبر به رای گذاشته شود.

ژان‌پیر در بخش دیگری از اظهارات خود افزود، واشینگتن به همراه شرکای خود در سراسر جهان تلاش خواهد کرد، علاوه بر حمایت از حق مردم ایران برای تشکیل تجمعات اعتراضی، مقامات جمهوری اسلامی را درباره رفتار خود با مردم ایران پاسخگو کند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی روز گذشته در اظهاراتی گفت، تهران اقدام شورای حقوق بشر سازمان ملل برای تشکیل کمیته حقیقت‌یاب درباره اعتراضات ایران را اقدامی «سیاسی» دانسته و قصد ندارد با این کمیته همکاری کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید