«سی‌بی‌سی»: جمهوری اسلامی ایرانیان مقیم کانادا را تهدید می‌کند

اریک بالسام، سخنگوی وزارت اطلاعات کانادا به «سی‌بی‌سی» گفت: تهدیدهای عوامل رژیم ایران شامل تعقیب، تهدید و ارعاب منتقدان بود که با هدف ساکت کردن آنها و تضعیف امنیت و حاکمیت کانادا انجام می‌گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون «سی‌بی‌سی» کانادا، شنبه 5 آذر گزارش داد که ایرانیان دوتابعیتی در کانادا توسط عوامل رژیم جمهوری اسلامی مورد تعقیب و تهدید قرار می‌گیرند.

در این گزارش آمده است که برخی مخالفان رژیم ایران از طریق تماس‌های تلفنی تهدید شده‌اند.

برخی از این تهدیدها که به صورت پیامک از طریق تلفن همراه به دست مخالفان رژیم تهران رسیده است، این افراد را از نشر اخبار مربوط به اوضاع کنونی در داخل ایران در شبکه‌های اجتماعی برحذر داشته است.

گزارش‌های مستند

به گفته «سی‌بی‌سی»، سازمان اطلاعات این کشور هفته گذشته اعلام کرد که گزارش‌های موثقی از تهدید مخالفان رژیم ایران به مرگ توسط عوامل جمهوری اسلامی در داخل کانادا در دست دارد.

در همین حال، اریک بالسام، سخنگوی وزارت اطلاعات کانادا به سی‌بی‌سی گفت: «تهدیدهای عوامل رژیم ایران شامل تعقیب، تهدید و ارعاب منتقدان بود که با هدف ساکت کردن آنها و تضعیف امنیت و حاکمیت کانادا انجام می‌گیرد.»

دید‌بان حقوق بشر نیز پیش‌تر در گزارشی گفته بود که سرویس‌های امنیتی جمهوری اسلامی هدف قرار دادن شهروندان دوتابعیتی ایرانی و شهروندان خارجی را تشدید کرده‌‌اند.

بازداشت‌ها

دیدبان حقوق بشر در بیانیه خود به پرونده 14 شهروند دوتابعیتی که از سال 2014 تاکنون توسط سپاه پاسداران رژیم بازداشت شده‌اند، اشاره کرده است.

به گفته این نهاد حقوق بشری دادگاه‌های ایران بدون ارائه هیچگونه مدرکی افراد دو تابعیتی بازداشت شده را به همکاری با کشورهای «بیگانه» یا «دشمن» متهم می‌کنند.

از دو ماه گذشته تاکنون ایران شاهد گسترده‌ترین اعتراضات سراسری در بسیاری از شهرهای این کشور بوده است. این تظاهرات به دنبال مرگ مهسا امینی دختر جوان ایرانی که پس از بازداشت و شکنجه توسط پلیس گشت ارشاد جان خود را از دست داد، آغاز شد. اعتراضات سراسری تاکنون صدها کشته و زخمی برجای گذاشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید