پوتین: به اهداف خود در اوکراین دست خواهیم یافت

رئیس جمهوری روسیه: الحاق دو منطقه دونتسک و لوهانسک از منطقه صنعتی «دونباس» خیلی زودتر از این باید انجام می‌شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه جمعه 4 آذر بار دیگر تاکید کرد که کشورش به اهداف خود در اوکراین دست خواهد یافت.

پوتین در دیدار با شماری از مادران سربازان ارتش روسیه، تاکید کرد که ضمیمه‌کردن دو منطقه دونتسک و لوهانسک، از منطقه صنعتی دونباس (جنوب شرقی اوکراین) می‌بایست زودتر انجام می‌شد و جلوگیری از خسارات، امری ممکن بود.

او افزود: «در سال 2014، ما با این پیش‌فرض حرکت کردیم که شاید بتوان در مورد دونباس به توافق رسید... توافقات مینسک، که احتمالاً با آن آشنا هستید، به نوعی خواهد توانست به توافق با اوکراین بر سر دونباس بیانجامد.»

پوتین تاکید کرد، چه‌بسا اکنون روشن شده باشد که این احیای وحدت (سرزمینی) باید زودتر انجام می‌گرفت‌ تا خسارات غیرنظامی زیادی به بار نمی‌آمد و این همه کودک کشته نمی‌شدند.

مسکو از دهم اکتبر گذشته، حملات هوایی گسترده به زیرساخت‌های اوکراین، به ویژه نیروگاه‌های برق را در واکنش آشکار به هدف قرار دادن پل شبه‌جزیره کریمه و همچنین عقب‌نشینی نیروهای ارتش روسیه از برخی مناطق جنوب اوکراین به ویژه خرسون و شمال شرق اوکراین، آغاز کرد.

در حالی که کییف تا این لحظه با هرگونه گفت‌وگو و حل و فصل با روسیه قبل از عقب‌نشینی کامل قوای روسی از مناطق اشغالی اوکراین مخالفت می‌ورزد، مسکو نیز مخالفت خود را با عقب‌نشینی یا انصراف از الحاق مناطق لوهانسک، دونتسک و زاپروژیا اعلام و روند صدور گذرنامه روسی برای اهالی این مناطق را آغاز کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید