حمله سایبری به پارلمان اروپا در پی «کشور حامی تروریسم» شناختن روسیه

شناسایی روسیه به عنوان «کشور حامی تروریسم» از سوی پارلمان اروپا، بیشتر جنبه نمادین دارد، زیرا اتحادیه اروپا از چارچوب قانونی حمایت از این قطعنامه برخوردار نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پارلمان اروپا، پس از آن‌که روسیه را «کشور حامی تروریسم» اعلام کرد، هدف حمله سایبری قرار گرفت.

پارلمان اروپا چهارشنبه دوم آذر با صدور قطعنامه‌ای، روسیه را با توجه به جنگ جاری علیه اوکراین به عنوان «کشور حامی تروریسم» معرفی کرد.

این پارلمان اعلام کرد که حملات نظامی مسکو به اهداف غیرنظامی مانند زیرساخت‌های انرژی، بیمارستان‌ها، مدارس و پناهگاه‌ها در اوکراین، ناقض قوانین بین‌المللی است.

شناسایی روسیه به عنوان «کشور حامی تروریسم» توسط پارلمان اروپا، بیشتر جنبه نمادین دارد، زیرا اتحادیه اروپا، فاقد هرگونه چارچوب قانونی برای حمایت از این قطعنامه است.

اتحادیه اروپا تحریم‌های بی‌سابقه‌ای را علیه مسکو به دلیل تهاجم نظامی روسیه به اوکراین اعمال کرده است.

در متنی که در استراسبورگ با 191 رای موافق، 58 رای مخالف و 44 رای ممتنع تصویب شد، نمایندگان اروپایی «روسیه را کشور حامی تروریسم که از ابزارهای تروریستی استفاده می‌کند» توصیف کردند.

پارلمان اروپا در بیانیه خود از کشورهای عضو خواسته است که با قرار دادن روسیه در فهرست گروه‌های تروریستی در پارلمان‌های 27 کشور عضو، چارچوب‌های قانونی لازم را برای اعمال محدودیت‌ها علیه روسیه فراهم کنند.

استقبال زلنسکی از تصمیم پارلمان اروپا

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهوری اوکراین چهارشنبه در «توییتر» از تصمیم پارلمان اروپا برای اعلام روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم استقبال کرده و خواستار پاسخگوکردن و منزوی‌سازی مسکو در تمامی زمینه‌ها شد.

آندری یارماک، مدیر دفتر رئیس جمهوری اوکراین هم در توییتی نوشت که این اقدام، انزوای بین‌المللی روسیه و وضعیت آن به عنوان یک «کشور طردشده» را مورد تاکید قرار می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید