جاستین ترودو: جمهوری اسلامی به‌ دنبال آسیب‌رساندن به شهروندان کانادایی است

شبکه «سی‌بی‌سی» گزارش داد، آژانس امنیتی کانادا در حال بررسی تهدیدهای «معتبری» از سوی جمهوری اسلامی است که افرادی را در کانادا هدف قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

جاستین ترودو، نخست‌وزیر کانادا در اظهاراتی گفت، او از تهدیدهای دولت ایران که جان شهروندان کانادایی را مورد هدف قرار می‌دهد، آگاه است و دولت او این تهدیدها را زیرنظر دارد.

شبکه «سی‌بی‌سی» جمعه گذشته گزارش داد، آژانس امنیتی کانادا در حال بررسی تهدیدهای «معتبری» از سوی جمهوری اسلامی است که افرادی را در کانادا هدف قرار می‌دهد.

سرویس اطلاعاتی امنیتی کانادا در این زمینه اعلام کرد، این تهدیدها امنیت کانادا را هدف قرار داده و این نهاد با همکاری دیگر سازمان‌های مربوطه در تلاش است تا به این تهدیدها پاسخ دهد.

ترودو، یک‌شنبه 29 آبان، در اظهاراتی گفت: «ایران در این روزها مشخصا یک نگرانی مهمی است. نه فقط به‌دلیل اقدام قهرمانانه زنان و دختران این کشور برای مقابله با رژیم..بلکه ما می‌دانیم که نگرانی‌های مهمی درباره دخالت ایران در موضوع سلامتی شهروندان کانادایی در کانادا وجود دارد.»

جمهوری اسلامی پیشتر و به‌ویژه بین سال‌های 1988 تا 1998 ده‌ها مخالف خود در خارج از مرزهای ایران را ربوده و یا آن‌ها را به قتل رسانده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید