اردوغان: عملیات ما در سوریه و عراق به حملات هوایی محدود نخواهد شد

رئیس جمهوری ترکیه: ستاد کل ارتش ترکیه و وزارت دفاع، مشترکا در خصوص مشارکت نیروهای زمینی در این عملیات، تصمیم خواهند گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه تاکید کرد که عملیات نظامی این کشور در شمال سوریه و عراق صرفا به عملیات هوایی محدود نخواهد شد و مشارکت نیروهای زمینی نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گزارش «رویترز»، اردوغان، دوشنبه 30 آبان پس از بازگشت از قطر به خبرنگاران گفت که ستاد کل ارتش ترکیه و وزارت دفاع، مشترکا در خصوص مشارکت نیروهای زمینی در این عملیات، تصمیم خواهند گرفت.

حمله موشکی از سوریه

این اظهارات اردوغان همزمان با کشته شدن 3 نفر و زخمی شدن دست‌کم 6 تن دیگر در نتیجه حملات موشکی از خاک سوریه بود که به گفته سلیمان صویلو، وزیر کشور ترکیه، شهر مرزی کارکامیش ترکیه را هدف قرار داد.

صویلو در یک برنامه زنده تلویزیونی با تاکید بر پاسخ قدرتمندانه آنکارا به این حمله گفت:« 3 نفر از شهروندان ما از جمله یک کودک و یک آموزگار جان باختند»

از سویی محمود اوزر، وزیر آموزش و پرورش ترکیه از «3 کشته و 10 زخمی» و داوود گل، استاندار غازی عینتاب، از شلیک «5 گلوله خمپاره / راکت به سمت مرکز کارکامیش» خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی»، در این حمله، یک دبیرستان، دو خانه و یک کامیون در نزدیکی گذرگاه مرزی که کارکامیش را به شهر جرابلس سوریه متصل می‌کند، هدف قرار گرفتند.

این در حالی بود که یک گذرگاه مرزی ترکیه روز گذشته هدف چندین موشک شلیک‌شده از سوریه قرار گرفت که طی آن، 8 نفر از جمله دو نظامی ترکیه و 6 پلیس زخمی شدند.

یک هفته پس از انفجار استانبول، که ترکیه حزب کارگران کردستان «پ.ک.ک» و نیروهای کرد سوریه را به دست داشتن در آن متهم می‌کند، آنکارا یکشنبه از آغاز عملیات هوایی نظامی علیه جنگجویان کرد در شمال سوریه و عراق و کشته شدن حدود 30 نفر در این حملات خبر داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید