سفیر آمریکا در بغداد حملات ایران به اقلیم کُردستان عراق را محکوم کرد

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، «سنتکام» نیز با انتشار بیانیه‌ای، حملات موشکی و پهپادی ایران به مواضعی در نزدیکی اربیل عراق را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آلینا رومانوسکی، سفیر آمریکا در بغداد، حملات موشکی و پهپادی ایران به اقلیم کُردستان در شمال عراق را نقض حاکمیت این کشور دانسته و به شدت محکوم کرد.

رومانوسکی، دوشنبه 30 آبان در توییت خود این حمله را نقض حاکمیت عراق دانست و خاطرنشان کرد که این حملات، جان غیرنظامیان بی‌گناه را به خطر انداخته و زیرساخت‌های عراق را ویران می‌کند.

سفیر آمریکا در بغداد با غیرمسئولانه توصیف کردن این حملات، خواهان توقف فوری چنین اقدامات تجاوزکارانه ایران به اقلیم کردستان شد.

ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا، «سنتکام» نیز دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای، حملات موشکی و پهپادی ایران به مواضعی در نزدیکی اربیل عراق را محکوم کرد.
در این بیانیه آمده است که حملات نامشروع ایران، حاکمیت عراق را نقض کرده و با ایجاد خطر برای جان غیرنظامیان، امنیت منطقه و عراق را هدف قرار می‌دهد.

این موضع‌گیری‌های واشینگتن در پی حملات شب گذشته ایران به مواضع احزاب کُرد ایرانی مخالف جمهوری اسلامی در اقلیم کُردستان عراق اعلام شد که به گفته مسئولان محلی، با گذشت کمتر از یک هفته از انجام حملاتی مشابه، تکرار شده است.

حمله به احزاب کُرد

سرویس‌های ضد‌تروریسم در اقلیم کردستان عراق اعلام کردند، «سپاه پاسداران بار دیگر احزاب کُرد ایرانی را هدف قرار داده است». این نهادهای امنیتی اطلاعات بیشتری درباره آسیب‌ها و تلفات احتمالی حمله نیمه شب گذشته ارائه ندادند.

حملات ایران به مواضع احزاب کُرد ایرانی در شمال عراق در حالی صورت می‌گیرد که ترکیه نیز طی دو روز گذشته، مواضع کُردها در شمال سوریه و عراق را هدف قرار داده است.

در واکنش به حملات هوایی، موشکی و پهپادی همزمان تهران و آنکارا به شمال کشورهای عراق و سوریه، وزارت خارجه آلمان دوشنبه 30 آبان کشورهای ترکیه و ایران را به حفظ خویشتن‌داری و متوقف کردن چنین حملاتی دعوت کرد.

خیزش مردمی در ایران

با ادامه خیزش سراسری انقلابی مردم ایران علیه رژیم جمهوری اسلامی، حملات سپاه پاسداران به شمال عراق از نیمه سپتامبر گذشته تداوم یافته است.
پیشتر نیز به دنبال حمله موشکی و پهپادی سپاه پاسداران در 14 نوامبر، یک نفر در کُردستان عراق کشته شده و 8 تن دیگر نیز زخمی شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید