واشینگتن از کشف و خنثی‌کردن‌ تهدیدهای منطقه‌ای ایران خبر داد

عضو شورای امنیت ملی آمریکا تاکید کرد تهران در تلاش برای حمله به سعودی بود، اما این اقدام به‌دلیل همکاری امنیتی پایدار میان ریاض و واشینگتن با شکست مواجه شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

برت مک‌گورک، هماهنگ‌کننده شورای امنیت ملی آمریکا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا اعلام کرد که نیروهای نظامی آمریکا اخیرا چندین تهدید منطقه‌ای ایران را کشف و خنثی کردند.

مک‌گورک، یک‌شنبه 29 آبان، در کنفرانس امنیتی بحرین تصریح کرد که ایالات متحده فعالانه درصدد تشکیل زیرساخت دفاع هوایی و دریایی کاملی در منطقه خاورمیانه است.

نفتکش پاسفیک زیرکون
نفتکش پاسفیک زیرکون

این مقام آمریکایی گفت: «هم اکنون به همراه مشارکت متحدان و با استفاده از تکنولوژی پیشرفته در حال اجرای برنامه‌ای هستیم که پیشتر درباره آن صحبت کرده بودیم.»

او اظهار داشت که آمریکا بر دفع «تهدیدهای قریب‌الوقوع» در خاورمیانه تمرکز کرده است.

مک‌گورک تاکید کرد: «تهران در تلاش برای حمله به سعودی بود، اما این اقدام به‌دلیل همکاری امنیتی پایدار میان ریاض و واشینگتن با شکست مواجه شد.»

ناوهای هواپیمابر آمریکا در باب المندب
ناوهای هواپیمابر آمریکا در باب المندب

ژنرال مایکل کوریلا، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا «سنتکام» روز گذشته هم اعلام کرد که نیروی دریایی به رهبری ایالات متحده از اوایل سال آینده بیش از 100 شناور هدایت‌شونده را با هدف مقابله با تهدیدها در آب‌های خلیج مستقر خواهد کرد.

ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل نیز در کنفرانس بحرین تاکید کرد که ایران «بزرگترین تهدید» برای این کشور محسوب می‌شود.

پیشتر اسرائیل و آمریکا، ایران را مسئول حمله پهپادی چند روز گذشته به یک نفتکش اسرائیلی در خلیج عمان متهم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید