سوناک در کییف: تا برقراری صلح به حمایت از اوکراین ادامه می‌دهیم

بریتانیا با اعطای نزدیک به 2.3 میلیارد پوند کمک نظامی به کییف یکی از قوی‌ترین حامیان غربی مقاومت اوکراین در برابر تهاجم روس‌ها بوده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ریشی سوناک، نخست‌وزیر جدید بریتانیا در سفری از پیش اعلام نشده وارد کییف، پایتخت اوکراین شد.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین شنبه 28 آبان با نخست‌وزیر بریتانیا که کشورش یکی از قویترین حامیان کییف از زمان آغاز تهاجم نظامی روسیه در 24 فوریه گذشته به حساب می‌آید، دیدار کرد.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر پیشین بریتانیا نیز یکی از اولین مقامات برجسته غربی بود که در گرما‌گرم نبرد اوکراین با روسیه، از کییف بازدید کرد و طی ماه‌های گذشته هم بارها راهی این کشور شد.

زلنسکی شنبه ضمن نشر چند کلیپ ویدیوئی از دیدارش با سوناک در «تلگرام» نوشت: «از نخستین روزهای جنگ، اوکراین و بریتانیا قوی‌ترین متحدان بودند.»

او افزود: «در جریان نشست امروز، در مورد مهمترین موضوعات برای کشورهایمان و همچنین برای امنیت جهانی گفت‌وگو کردیم. ما در کنار هم قوی‌تر هستیم و به نتایج مطلوب دست خواهیم یافت.»

سوناک نیز اعلام کرد که بریتانیا «تا برقراری صلح »، به حمایت از کییف در جنگ با روسیه ادامه خواهد داد. او در ویدئویی که ریاست جمهوری اوکراین منتشر کرد، خطاب به زلنسکی گفت: «من امروز اینجا هستم تا بگویم که بریتانیا به حمایت از شما تا برقراری صلح و امنیتی که شما به آن نیاز داشته و سزاوارش هستید، ادامه خواهد داد.»

سوناک در «توئیتر» نیز نوشت: «بریتانیا معنای نبرد برای آزادی را می‌داند و ما همیشه در کنار شما خواهیم بود.»

سوناک افزود: «ما به حمایت از اوکراین از طریق ارسال تسلیحات شامل سامانه‌های پدافند هوایی ادامه خواهیم داد. سامانه‌های پدافند هوایی که اوکراین دریافت خواهد کرد با پهپادهای ایرانی، مقابله خواهند کرد.»

بریتانیا با اعطای حدود 2.3 میلیارد پوند (2.7 میلیارد دلار) کمک نظامی به کییف یکی از قوی‌ترین حامیان غربی مقاومت اوکراین در برابر تهاجم روس‌ها بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید