رابرت مالی: تحریم کارمندان کلیدی صداوسیما اقدامی برای حمایت از زنان ایرانی بود

آمریکا چهارشنبه گذشته رئیس صداوسیمای جمهوری اسلامی و چند «بازجو-خبرنگار» ایرانی را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در اظهاراتی گفت، تحریم مقامات و برخی از کارمندان «صداوسیمای» ایران توسط واشینگتن، اقدامی در راستای حمایت از حقوق زنان و دختران و پاسخگو کردن ناقضان حقوق مردم ایران است.

مالی، پنج‌شنبه 26 آبان به وقت محلی در توییتی گفت، شرکا و متحدان واشینگتن در زمینه حمایت از مردم ایران با آمریکا همکاری می‌کنند.

او به تحریم مقامات و کارمندان کلیدی صدا و سیما اشاره کرد و گفت، این افراد در ارعاب خبرنگاران و نشر اطلاعات نادرست نقش مهمی ایفا می‌کنند.

به گفته مالی، علی رضوانی و آمنه سادات ذبیح‌پور که روز گذشته تحت تحریم‌های آمریکا قرار گرفتند، بارها اقدام به همکاری با نهادهای امنیتی و اخذ اعترافات اجباری تلویزیونی از خبرنگاران و افراد بی‌گناه کرده‌اند.

در همین زمینه او به اعترافات اجباری روح‌الله زم، روزنامه‌نگار ایرانی و مدیر کانال تلگرامی «آمدنیوز» و نقش علی رضوانی در این اخذ این اعترافات اجباری اشاره کرد.

مالی در این زمینه گفت: «روح الله زم یک روزنامه‌نگار ایرانی بود که در خارج از ایران زندگی می‌کرد و پس از ربوده‌شدن، به زور به ایران بازگردانده شد. [علی رضوانی] او را وادار به اعتراف آنچه که جنایاتش عنوان می‌شود، کرد.»

بر اساس گزارشی که چهارشنبه 25 آبان‌ماه در وب‌سایت وزارت‌ خزانه آمریکا منتشر شده، ‌6 کارمند صداوسیمای جمهوری اسلامی به‌دلیل تهیه و پخش صدها اعتراف اجباری علیه شهروندان ایرانی، دوتابعیتی و اتباع خارجی بازداشتی در ایران، تحت تحریم قرار گرفته‌اند.

همچنین پیمان جبلی، رئیس صداوسیما، محسن برمهانی، معاون جبلی، احمد نوروزی، رئیس سرویس جهانی صداوسیما و یوسف پورانواری، مدیر بخش فرانسوی و انگلیسی تلویزیون جمهوری اسلامی نیز جزو افراد تحریم شده هستند.

در هفته‌های گذشته با تداوم اعتراضات ضد‌حکومتی مردم ایران، آمریکا، کانادا، بریتانیا و اتحادیه اروپا، در چندین بسته تحریمی جداگانه، افراد و نهادهایی را که در سرکوب خشونت‌آمیز و خونین اعتراضات در ایران نقش داشته‌اند، تحریم کرده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید