جمهوری‌خواهان خواستار واکنش دولت بایدن به حملات موشکی سپاه به اقلیم کردستان عراق شدند

حملات رژیم ایران به اقلیم کردستان برای پرت کردن حواس جهان از سرکوب خیزش مردمی ضدحکومتی در ایران توسط جمهوری اسلامی است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو نماینده جمهوری‌خواه کنگره آمریکا، گای رشنتالر از پنسیلوانیا و مایکل والتس از فلوریدا، که هر دو در زمان سربازی در خاورمیانه و عراق خدمت کرده‌اند، در نامه‌ای خطاب به وزراتخانه‌های خارجه و دفاع ایالات متحده خواستار واکنش شدید دولت آمریکا به حملات پهپادی و موشکی اخیر رژیم ایران به اقلیم کردستان عراق شدند.

جمهوری اسلامی از زمان خیزش انقلابی مردم ایران علیه این رژیم که نزدیک به سه ماه پیش آغاز شد، تابحال چند مرتبه با هواپیماهای بدون سرنشین و موشک‌های بالستیک به پایگاه‌های احزاب کُرد ایرانی مخالف خود در اقلیم کردستان عراق حمله کرده، که منجر به کشته و زخمی شدن چندین نفر شامل غیرنظامیان و کودکان و تخریب گسترده شده است.

به گزارش خبرگزاری «فاکس نیوز»، قانونگذاران جمهوری‌خواه در نامه خود خطاب به دولت بایدن تاکید کردند که حملات برنامه‌ریزی‌شده رژیم ایران به اقلیم کردستان به منظور «پرت کردن حواس جهان» از سرکوب خیزش مردمی ضدحکومتی در ایران توسط جمهوری اسلامی است.

رشنتالر در این باره گفت عدم واکنش دولت بایدن به این حملات «خشونت‌بار و افراط‌گرایانه» روی نیروهای نظامی، دیپلمات‌ها و سازمان‌های غیردولتی آمریکایی فعال در منطقه «تاثیر منفی» می‌گذارد. به گفته وی، آمریکا باید محکم در کنار شرکای منطقه‌ای خود بایستد و بدون اتلاف وقت به «حملات تروریستی» رژیم ایران واکنش نشان دهد.

والتس نیز در این باره گفت در شرایطی که «رژیم تروریستی ایران» همچنان به تهدید مقامات آمریکایی، شلیک موشک به متحدان کُرد آمریکا، و سرکوب وحشیانه مردم خود ادامه می‌دهد، دولت بایدن در برابر این رژیم ضعف نشان می‌دهد. او تاکید کرد راهبرد بایدن در قبال رژیم ایران شکست خورده است، و زمان آن رسیده تا دولت «نقشه راه» خود را فورا تغییر دهد.

این دو قانونگذار جمهوری‌خواه در پایان نامه خود به دولت بایدن تاکید کردند: «به منظور مقابله با تلاش‌های رژیم ایران برای تأمین مالی و هدایت گروه‌های خشن افراط‌گرا، انتقال سلاح‌های مرگبار به روسیه، توسعه قابلیت‌های هسته‌ای، و جلوگیری از حملات آتی و محافظت از پرسنل آمریکایی فعال در منطقه، ما قویاً از دولت می‌خواهیم که فورا به رژیم ایران واکنش نشان دهد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید