آمریکا 13 شرکت را به‌دلیل تسهیل فروش نفت ایران تحریم کرد

برایان نلسون: تحریم‌های جدید آمریکا با هدف جلوگیری از روش‌های پیچیده فروش غیرقانونی محصولات نفت و پتروشیمی ایران اعمال شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خزانه‌داری آمریکا 13 شرکت که با رژیم جمهوری اسلامی ایران در فروش نفت به کشورهای شرق آسیا همکاری کرده‌اند را تحریم کرد.

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا «اوفک»، پنج‌شنبه 26 آبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که این شرکت‌ها به فروش «بیش از صدها میلیون دلار» فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی ایران کمک کرده‌اند.

همچنین گفته شده این شرکت‌ها به‌جای شرکت‌های ایرانی تحریم شده‌ای نظیر کارگزاران شرکت بازرگانی صنعت پتروشیمی خلیج فارس (PGPICC) و شرکت پتروشیمی تریلیانس (Triliance) و همچنین شرکت ملی نفت ایران (NIOC) و بازوی بازاریابی آن، شرکت نفتیران اینترترید با مسئولیت محدود (NICO)، اقدام به دور زدن تحریم‌های ایالات متحده کرده و به تجارت غیرقانونی نفت و پتروشیمی ایران پرداخته‌اند.

برایان ای. نلسون، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا در امور تروریسم نیز گفته است: «اقدام امروز روش‌های پیچیده فرار از تحریم‌ها را هدف گرفته که ایران برای فروش غیرقانونی محصولات نفتی و پتروشیمی از آن‌ها استفاده می‌کند. ایالات متحده به اجرای تحریم‌ها علیه بازیگرانی که فروش غیرقانونی نفت ایران را تسهیل می‌کنند، ادامه خواهد داد.»

تحریم‌های روز پنج‌شنبه وزارت خزانه‌داری، یک روز بعد از تحریم‌های حقوق‌بشری این کشور علیه 6 نفر از مدیران و «بازجو-خبرنگاران» صداوسیمای ایران اعمال شده است.

در چهارمین بسته تحریمی وزارت خزانه‌داری که دو هفته پیش اعمال شد، یک شبکه بین‌المللی قاچاق نفت ایران شامل شش فرد، 17 نهاد و 11 نفتکش به فهرست تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا افزوده شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size