نماینده بریتانیا در نشست کمیته سوم سازمان ملل: مردم ایران به اندازه کافی رنج دیده‌اند

کمیته سوم سازمان ملل متحد نقض حقوق بشر در ایران را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تیم سیلوستر، نماینده بریتانیا در نشست کمیته سوم سازمان ملل در اظهاراتی با حمایت از قطعنامه تصویب شده درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، خطاب به رئیس این جلسه گفت، مردم ایران به اندازه کافی رنج دیده‌اند.

نماینده بریتانیا، چهارشنبه 25 آبان به وقت محلی، در این نشست گفت، اکنون وقت آن رسیده که حقوق اساسی مردم ایران از جمله آزادی برای ایجاد تجمع و آزادی بیان مورد حمایت قرار گیرد.

به گفته نماینده بریتانیا، رهبران ایران باید راه دیگری را انتخاب کرده، کشورهای خارجی را ملامت نکرده و به صدای مردم خود گوش دهند.

او در ادامه به وضعیت حقوق بشر در ایران «که رو به وخامت است» اشاره کرد و گفت، پاسخ جمهوری اسلامی به خیزش مردم این کشور، از جمله قتل بیش از 326 معترض و بازداشت 14 هزار نفر از آن‌ها اقدامی «شنیع» است.

نماینده بریتانیا در نشست کمیته سوم سازمان ملل، صدور حکم اعدام برای یکی از معترضان در هفته گذشته را نشانه‌ای از بدتر شدن اوضاع در ایران دانست.

او همچنین ابراز امیدواری کرد که نشست آینده شورای حقوق بشر سازمان ملل در 24 نوامبر درباره ایران، منجر به آغاز تحقیقاتی درباره نقض حقوق بشر در اعتراضات ایران شود.

نماینده بریتانیا در پایان با اشاره به اقدامات گزارشگر ویژه حقوق بشر در ایران، از تلاش‌های او برای بازتاب سرکوب سیستماتیک اقلیت‌ها در ایران حمایت کرد.

کمیته سوم سازمان ملل، پیش‌نویس قطعنامه ارائه‌شده توسط‌ کانادا و نیوزیلند درباره وضعیت حقوق بشر در ایران را با حمایت بریتانیا و 79 کشور دیگر تصویب کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size