آمریکا: تهدیدهای ایران علیه مایک پمپئو و برایان هوک همچنان ادامه دارد

ایران پمپئو و هوک را به رهبری کمپین فشار حد اکثری علیه ایران در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ متهم کرده و می‌گوید این دو مقام سابق آمریکایی در طرح حمله پهپادی ایالات متحده که به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در بغداد منجر شد، چراغ سبز نشان دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

ایالات متحده آمریکا فاش کرد که تهدیدات رژیم ایران علیه مایک پمپئو، وزیر خارجه سابق آمریکا و برایان هوک، نماینده ویژه این کشور در امور ایران پس از گذشت دو سال از پایان دوران وظیفه شغلی خود در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، همچنان ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری «اسوشیتدپرس»، دوشنبه 23 آبان، وزارت خارجه آمریکا هفته گذشته به کنگره اطلاع داد که مایک پمپئو و برایان هوک، همچنان در معرض «تهدید جدی یک دولت خارجی یا عوامل آن» هستند.

پس از این تهدیدها، «برایان مک‌کئون»، معاون وزیر خارجه در امور اداری دولت جو بایدن در تاریخ 8 نوامبر بخشنامه‌‌ای را برای ادامه حمایت‌های دولتی از مقامات سابق تصویب کرده و برای تایید آن در 9 نوامبر به کنگره فرستاده است.

در ماه مارس، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که ماهانه بیش از 2 میلیون دلار برای تامین امنیت 24 ساعته پمپئو و هوک پرداخت می‌کند.

مقامات ایرانی مدت‌هاست که از پمپئو و هوک به دلیل رهبری کمپین فشار حداکثری علیه ایران در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ، از جمله قرار دادن سپاه پاسداران به‌عنوان یک «سازمان‌های تروریستی خارجی» ابراز خشم کرده‌اند.

علاوه بر این برخی مقامات ایرانی این دو مقام سابق آمریکایی را متهم می‌کنند که در حمله پهپادی آمریکا در ژانویه 2020 که به کشته شدن قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس در بغداد منجر شد، چراغ سبز نشان دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید