افزایش همبستگی ایرانی‌ها و اوکراینی‌ها علیه اتحاد تهران و مسکو

«ما شروع به همکاری کرده‌ایم چرا که جوامع ما شاهد جنگ نسل‌کشانه روسیه علیه مردم اوکراین و جنگ رژیم ایران علیه شهروندان خود است.»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طی ماه‌های گذشته همبستگی میان ایرانی‌ها و اوکراینی‌ها در برابر جبهه متحد تهران-مسکو افزایش یافته است، به‌طوری که نقاط مختلف جهان شامل کی‌یف پایتخت اوکراین، بریتانیا و آلمان در هفته‌های اخیر شاهد تظاهرات مشترک ایرانی-اوکراینی بوده است.

در همین راستا، ایرانی‌ها و اوکراینی‌های ساکن کانادا اخیرا در برابر سفارت روسیه در اتاوا پایتخت کانادا گرد هم آمدند تا علیه سرکوب خیزش مردمی ایران توسط رژیم این کشور و همچنین حمله روسیه به اوکراین و حمایت سیاسی و تسلیحاتی تهران از مسکو در این راستا تظاهرات کنند.

به گزارش «خبرگزاری اتاوا»، بعد از ظهر شنبه 12 نوامبر صدها نفر ایرانی و اوکراینی ساکن کانادا جلوی سفارت روسیه تظاهرات کردند، و رانندگان اتوموبیل‌هایی که از آنجا رد می‌شدند، در همبستگی با تظاهرکنندگان بوق زدند.

ایرانی-کانادایی‌ها به این خبرگزاری گفتند که امیدوارند کانادا موضع شدید‌تری علیه جمهوری اسلامی بگیرد. آنها گفتند دلیل جمع شدن‌شان جلوی سفارت روسیه این است که به دولت کانادا پیام بفرستند و بگویند باید در برابر کشتار مردم ایران توسط رژیم محکم بایستد.

این تظاهرکنندگان ایرانی-کانادایی همچنین افزودند که رژیم ایران برای روسیه هواپیماهای بدون سرنشین و تجهیزات دیگر می‌فرستد و به آن کمک می‌کند تا مردم اوکراین را بکشند، و روسیه هم در مقابل از رژیم ایران حمایت می‌کند.

از سوی دیگر، اوکراینی-کانادایی‌های حاضر در این تظاهرات نیز به «خبرگزاری اتاوا» گفتند که تجمع مشترک آنها و ایرانیان به منظور جلب توجه جهان به درد مشترک آنهاست.

آنها تاکید کردند که امیدوارند رویدادهایی مانند این گردهمایی دولت کانادا را وادار کند تا برای تحت فشار قرار دادن سایر کشورها به منظور اتخاذ مواضع سخت‌تر در قبال مسکو و تهران تلاش بیشتری به خرج دهد.

به گفته آنها: «ما شروع به همکاری کرده‌ایم چرا که متأسفانه جوامع ما شاهد جنگ نسل‌کشانه روسیه علیه مردم اوکراین و جنگ رژیم ایران علیه شهروندان خود است. این رویدادهای هولناک در وطن‌های‌مان ما را متحد کرده است.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید