گزارش‌ها از تهدید کنشگران ایرانی در استرالیا توسط جمهوری اسلامی

پنی وانگ، وزیر خارجه استرالیا، ایرانیان ساکن این کشور را تشویق کرد تا در صورت دریافت هرگونه تهدیدی به مقامات مراجعه کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جمهوری اسلامی کنشگران ایرانی ساکن استرالیا که در ماه‌های اخیر در همبستگی با اعتراضات ضدحکومتی مردم ایران تظاهرات کرده‌اند را مورد تهدید قرار داده است، که باعث شده مقامات استرالیایی به این قضیه واکنش جدی نشان دهند.

خبرگزاری «اس‌بی‌اس» استرالیا، پنج‌شنبه 10 نوامبر گزارش داد، وزارت خارجه استرالیا کاردار جمهوری اسلامی در کانبرا را احضار کرد تا از او درباره ادعاهای ارعاب و تهدید ایرانیان که مورد تایید پلیس این کشور نیز قرار گرفته است، بازخواست کند.

مارک اینس براون، یکی از مقامات ارشد وزارت امور خارجه استرالیا گفت با کاردار ایران صحبت کرده و مراتب نگرانی دولت متبوع خود درباره گزارش‌های «ارعاب و تهدید علیه جامعه ایرانی استرالیا» را به وی اطلاع داده است.

به گفته این مقام استرالیایی، دولت استرالیا، با آگاهی از این حقیقت که رژیم ایران «از مخالفان داخلی و خارجی خوشش نمی‌آید»، روی پی‌گیری این موضوع تمرکز کرده است. به گفته وی: «این متاسفانه رویه رژیم ایران است».

به گزارش «اس‌بی‌اس»، مقامات استرالیایی تایید کرده‌اند که پلیس فدرال استرالیا و پلیس ایالت نیوساوت ولز در حال بررسی گزارش‌های تهدید و ارعاب علیه ایرانیان استرالیا توسط جمهوری اسلامی هستند.

پنی وانگ، وزیر خارجه استرالیا، ایرانیان ساکن این کشور را تشویق کرد تا در صورت دریافت هرگونه تهدیدی به مقامات مراجعه کند. به گفته وی: «خواه دچار آزار و اذیت فیزیکی یا انواع دیگر تهدید شوید، ما از شما حمایت می‌کنیم و از شما می‌خواهیم تا با پلیس فدرال یا پلیس محلی ارتباط برقرار کنید.»

به گفته «اس‌بی‌اس»، از زمان آغاز اعتراضات ضدحکومتی در ایران و تظاهرات ایرانیان استرالیا در حمایت از این اعتراضات، «سفارت ایران» شروع به عملیات آزار و ارعاب و تهدید علیه کنشگران ایرانی در استرالیا کرده، که باعث شده دولت و پلیس فدرال استرالیا وارد عمل شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید