جمهوری‌خواهان تاکنون 209 کرسی از مجلس نمایندگان را کسب کرده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اگرچه تاکنون نتایج نهایی انتخابات میان دوره‌ای منتشر نشده است، اما به نظر می‌رسد که حزب جمهوری‌خواه پیشتاز کسب اکثریت در مجلس نمایندگان آمریکا است.

بر اساس آخرین نتایج شمارش آراء، پنج‌شنبه 19 آبان، تعداد کرسی‌های جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان به 209 کرسی در برابر 191 کرسی دموکرات‌ها افزایش یافت.

جمهوری‌خواهان برای کسب اکثریت در مجلس نمایندگان باید 218 کرسی از 435 کرسی را به دست آورند.

رقابت شدید در مجلس سنا

طبق آخرین نتایج آراء، حزب جمهوری‌خواه در مجلس سنا نیز 49 کرسی در مقابل 48 کرسی دموکرات‌ها را به دست آورده است.

این در حالی است که نتایج نهایی در سه ایالت آریزونا، نوادا و جورجیا، هنوز مشخص نیست و شمارش آراء در این سه ایالت ممکن است چندین روز طول بکشد.

در ایالت پنسیلوانیا پس از رقابت شدید میان نامزدهای دو حزب، جان فترمن، از دموکرات‌ها برنده شد. پیروزی او جو بایدن را امیدوار کرد که کنترل سنا را همچنان حفظ کند.

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد، جمهوری‌خواهان در مجلس سنا نیز از پیشتازی اندکی برخوردارند.

صندوق‌های رای‌گیری برای انتخابات میان دوره‌ای آمریکا صبح چهارشنبه 18 آبان در همه ایالت‌ها بسته شد.

نتایج نهایی چه وقت اعلام می‌شود؟

در حالی که نتایج نهایی انتخابات به زودی مشخص نمی‌شود، میلیون‌ها آمریکایی منتظر اعلام نتایج و مشخص شدن اکثریت کرسی‌ها در مجلس نمایندگان و مجلس سنا و همچنین تعیین حاکمان جدید 36 ایالت این کشور هستند.

در این انتخابات رقابت شدیدی میان دو حزب جمهوری‌خواه و دمکرات برای کسب اکثریت برقرار بود و شعارهای نامزدهای انتخاباتی این دوره بر موضوعاتی از قبیل تورم اقتصادی، افزایش قیمت‌ها، سوخت، موضوع سقط جنین و مسائل دیگر، متمرکز بود.

جمهوری‌خواهان اطمینان داشتند که بایدن را از کسب اکثریت در کنگره محروم خواهند کرد بویژه که نظرسنجی‌ها از کاهش محبوبیت او خبر می‌دهد.

با این حال حزب دموکرات توانست تا حدودی زیان‌های خود را کاهش دهد و مانع از ایجاد نفوذ گسترده برای دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق در کنگره شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید