آمازون یک تریلیون دلار از ارزش بازار خود را از دست داد

مایکروسافت با از دست دادن 889 میلیارد دلار از ارزش بازار خود در نوامبر 2021، پس از آمازون در رتبه دوم قرار گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «بلومبرگ» از کاهش 4.3 درصدی ارزش بازار شرکت آمازون خبر داد.

طبق گزارش روز چهارشنبه 18 آبان این خبرگزاری، ارزش بازار آمازون از 1.88 تریلیون دلار در جولای 2021 به حدود 879 میلیارد دلار رسیده است.

کاهش ارزش بازار به دلایل تورم بالا، سیاست‌های پولی پیچیده و درآمدهای ناامیدکننده است که در نهایت به فروش بخشی از سهام شرکت آمازون در اوایل سال 2022 منجر شده و باعث از دست دادن یک تریلیون دلار از ارزش بازار این شرکت شد.

طبق گزارش بلومبرگ سهام شرکت آمازون که به غول تجارت الکترونیک معروف است، روز چهارشنبه به میزان 4.3 درصد کاهش یافت.

شرکت آمازون با از دست دادن 889 میلیارد دلار از ارزش بازار خود به شرکت مایکروسافت پیوست که آن نیز در نوامبر 2021 حدود 889 میلیارد دلار از ارزش بازار خود را از دست داده است.

نگرانی و بیم رکود در این شرکت باعث تضعیف روحیه بخش فناوری این شرکت شد، زیرا 5 شرکت برتر فناوری ایالات متحده از نظر درآمد، شاهد کاهش نزدیک به 4 تریلیون دلار ارزش بازار در سال جاری بوده‌اند.

آمازون که بزرگ‌ترین خرده‌فروش آنلاین در جهان است، در سال جاری با اتخاذ تدابیری سیاست فروش خود را با وضعیت کاهش رشد تجارت الکترونیکی پس از بحران کرونا هماهنگ کرده است زیرا خریداران آن به تدریج به عادت‌های خود در دوران قبل از همه‌گیری کرونا برمی‌گردند.

سهام آمازون در پی کاهش فروش، بالا رفتن هزینه‌ها و افزایش نرخ بهره، نزدیک به 50 درصد سقوط کرد.

به گزارش «العربیه» به نقل از «بلومبرگ»، ثروت جف بزوس بنیانگذار و یکی از سهامداران آمازون از ابتدای سال 2022، حدود 83 الی 109 میلیارد دلار کاهش داشته است.

ماه گذشته، آمازون کمترین رشد درآمد در تاریخ این شرکت را پیش‌بینی کرد، زیرا خریداران در مواجهه با عدم اطمینان اقتصادی، هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند.

این امر باعث شد که بعد از دو سال ارزش بازار این شرکت به کمتر از یک تریلیون دلار برسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید