عضو‌ مجلس نمایندگان آمریکا خواستار برکناری رابرت مالی و توقف مذاکرات «برجام» شد

این نماینده مجلس آمریکا همچنین گفت دولت بایدن باید تلاش خود را برای فراهم کردن اینترنت در ایران افزایش دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

همزمان با خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی، پت فالون، عضو مجلس نمایندگان آمریکا در نامه‌ای خواستار برکناری رابرت مالی، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و توقف مذاکرات هسته‌ای موسوم به «برجام» شد.

وبسایت «واشینگتن فری‌بیکن» که به نسخه‌ای از این نامه دست یافته است، گزارش داده که این نماینده جمهوری‌خواه مجلس آمریکا، سه‌شنبه 17 آبان با ارسال این نامه به کاخ سفید، ضمن تأکید بر عدم اصلاح‌پذیر بودن جمهوری اسلامی، از دولت بایدن خواسته است تا حمایت خود را از مردم ایران با عمل و نه «شعارهای تو خالی» نشان دهد.

او در این نامه علاوه بر اخراج مالی، خواستار «توقف دائمی مذاکرات» بین ایران و آمریکا برای احیای برجام شده است.

به گفته واشینگتن فری‌بیکن، دولت بایدن برای اخراج مالی و توقف مذاکرات با فشار کنگره آمریکا مواجه است.

ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی در هفته‌های گذشته از سیاست‌های دولت بایدن در قبال خیزش سراسری مردم ایران و عدم حمایت کافی واشینگتن انتقاد کرده‌اند.

پت فالون در این نامه تصریح کرده است، ایالات متحده آمریکا باید فورا در زمینه کمک به معترضین ایرانی جدیت نشان داده و هدف آن‌ها یعنی «براندازی جمهوری اسلامی» را درک کند.

او همچنین خواستار حمایت دولت آمریکا از متحدان این کشور با هدف انزوای بیشتر جمهوری اسلامی و توقف تمام روابط سیاسی و تجاری با تهران شده است.

فالون در این نامه خواستار اعمال مجدد تحریم‌های سازمان ملل علیه ایران و تقویت تحریم‌های بانکی، تجارت نفت، تحریم‌های مربوط به بخش فلزات گران‌بها و دیگر موسساتی شد که تحت نظارت علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند.

این نماینده مجلس آمریکا همچنین گفت، عاملان سرکوب معترضان در ایران باید از ورود به خاک آمریکا منع شده و دولت بایدن می‌باید تلاش خود را برای فراهم کردن اینترنت در ایران افزایش دهد.

در بخش دیگری از این نامه، ارائه «منابع» به متحدان واشینگتن در منطقه، با هدف مواجهه با فعالیت‌های تخریبی سپاه پاسداران در منطقه، یکی از روش‌های خنثی‌کردن عملیات‌های تروریستی تهران در خاورمیانه عنوان شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید