مکرون: باید روش مقابله با تهدیدهای ایران در جهان را تغییر دهیم

رئيس جمهوری فرانسه: باید عدم تاثیر‌پذیری مردم ایران از تحریم‌های اعمال شده علیه رژیم جمهوری اسلامی تضمین شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه با بیان این‌که تهدیدهای ایران از منطقه فراتر رفته است ،افزود:«باید روش مقابله خود با تهدیدهای ایران در جهان را تغییر دهیم».

مکرون که دوشنبه 16 آبان، در حاشیه بیست و هفتمین دوره از اجلاس جهانی تغییرات آب و هوایی در شرم الشیخ مصر با «العربیه» گفت‌وگو می‌کرد، افزود:«باید به‌طور سازماندهی شده‌ای برای مقابله با تهدیدهای ایران همکاری کنیم».

رئیس جمهوری فرانسه در ادامه اظهارات خود گفت: «باید عدم تاثیر‌پذیری مردم ایران از تحریم‌های اعمال شده علیه رژیم جمهوری اسلامی تضمین شود».
در همین راستا سخنگوی دولت آلمان نیز دوشنبه اعلام کرده بود که همکاری‌ها برای اعمال بسته جدیدی از تحریم‌های علیه ایران در حال انجام است.

«رویترز» از این مقام آلمانی نقل کرد که گفته اتحادیه اروپا باید درباره اعمال تحریم‌هایی علیه سپاه پاسداران ایران به‌دلیل نقش داشتن آن در سرکوب معترضان در خیزش ضدحکومتی جاری در این کشور، تصمیم‌گیری کند.

شایان ذکر است که وزرای خارجه اتحادیه اروپا در نشست آتی خود که قرار است 14 نوامبر برگزار شود درباره پیش‌نویس پیشنهادی آلمان و 8 کشور اروپایی دیگر برای اعمال تحریم‌های جدیدی علیه رژیم جمهوری اسلامی به‌دلیل سرکوب خونین و نقض سیستماتیک حقوق شهروندان ایرانی و پشتیبانی نظامی تهران از مسکو در تهاجم به اوکراین تصمیم‌گیری خواهند کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید