بریتانیا: حمله‌ «‌تروریستی» حوثی‌ها به بندر‌الضبه جنگ اقتصادی غیر‌قابل‌پذیرش است

سفیر بریتانیا در یمن: حملات حوثی‌ها تهدیدی علیه ناوبری بین‌المللی است و صادرات نفت یمن را هدف قرار می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بریتانیا حملات «تروریستی» حوثی‌ها به بندر نفتی الضبه در جنوب شرقی یمن و تهدیدات این گروه شبه‌نظامی مورد حمایت ایران علیه ناوبری بین‌المللی را «جنگ اقتصادی غیرقابل پذیرش» توصیف کرد.

ریچارد اوپنهایم، سفیر بریتانیا در یمن در اظهاراتی ویدیویی در حساب کاربری خود در «توییتر» اعلام کرد:«حمله تروریستی حوثی‌ها به بندرالضبه در 21 اکتبر گذشته و ایجاد تهدیدات علیه ناوبری بین‌المللی عملاً مانع صادرات نفت یمن از سوی دولت این کشور شده و جلوی تامین درآمدها را می‌گیرد تا دولت بتواند از محل آن، حقوق کارمندان یمنی را پرداخت کند.

اوپنهایم افزود: «بریتانیا و جامعه بین‌الملل عمیقاً نگران امنیت بین‌المللی دریایی هستند و این تهدیدها را تماما غیرقابل پذیرش می‌دانند.»

سفیر بریتانیا تمامی طرف‌های سیاسی یمن، به ویژه حوثی‌ها را ترغیب کرد تا فرصت را مغتنم شمرده و با اقدام در راستای برقراری صلح به نفع مردم یمن، موافقت کنند.

شبه‌نظامیان حوثی در بیست و یکم اکتبر گذشته در ادامه تهدیدات تروریستی خود بندر نفتی الضبه در استان حضرموت یمن را با دو پهپاد انتحاری هدف قرار داده و امنیت انرژی را به مخاطره انداخته و باعث توقف روند صادرات و تولید نفت در این کشور شدند.

حملات شبه‌نظامیان حوثی و تهدیدات این گروه علیه بخش نفت یمن، محکومیت گسترده منطقه‌ای و بین‌المللی را به‌دنبال داشت.

شماری از کشورهای عربی در کنار اتحادیه عرب، پارلمان عربی، شورای همکاری خلیج، سازمان همکاری اسلامی و همچنین فرستادگان آمریکا و سازمان ملل، نمایندگی‌های دیپلماتیک و اتحادیه اروپا، با صدور بیانیه‌های جداگانه، این حملات را به عنوان تهدیدی آشکار و ناپذیرفتنی علیه تجارت دریایی و امنیت انرژی، محکوم کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size