کی‌یف از تداوم حملات سنگین ارتش روسیه به دونتسک خبر داد

زلنسکی: نیروهای روسیه با شلیک چهار موشک و انجام 19 حمله هوایی، بیش از 35 روستا را در هفت منطقه از چرنیهف و خارکیف در شمال شرق تا خرسون و میکولایف در جنوب هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مقامات اوکراینی نسبت به تداوم بمباران «وحشیانه» و سنگین منطقه دونتسک در شرق این کشور هشدار دادند.

پاولو کریلنکو، استاندار منطقه شرق اوکراین، یکشنبه 15 آبان اعلام کرد که «حملات روسیه تقریباً به طور کامل نیروگاه‌های برق تغذیه‌کننده باخموت و شهرک سولدار در مجاورت آن را منهدم کرد.»

تداوم حملات

«آسوشیتدپرس» به نقل از کریلنکو نوشت که این حملات، تداوم داشته و زیرساخت‌های حیاتی این منطقه را هدف گرفته است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین در سخنرانی شامگاه شنبه خود، روسیه را به بمباران وحشیانه دونتسک متهم کرد.

زلنسکی افزود که نیروهای روسی با شلیک چهار موشک و انجام 19 حمله هوایی، بیش از 35 روستا را در هفت منطقه از چرنیهف و خارکیف در شمال شرق تا خرسون و میکولایف در جنوب هدف قرار دادند.

مسکو در پاسخ به عملیات ضدحمله کی‌یف، حملات خود را در هفته‌های گذشته بر زیرساخت‌های انرژی در مناطق مختلف اوکراین در جنوب و شرق متمرکز کرده که منجر به قطع برق در سراسر کشور شد.

در پی این حملات، مقامات اوکراینی ضمن هشدار در خصوص زمستان سخت آینده به اهالی این مناطق، سهمیه‌بندی برق را به مورد اجرا درآرودند.

روسیه در اواخر سپتامبر (2022)، مناطق دونتسک و لوهانسک را علاوه بر خرسون و زاپروژیا به خاک خود ضمیمه کرد که انتقادات گسترده بین‌المللی را به دنبال داشت و کشورهای غربی تاکید کردند، این الحاق را به رسمیت نمی‌شناسد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید