فرانسه: گروه هفت در برابر سیاست‌های بی‌ثبات کننده ایران متحد است

بریتانیا: با همکاری شرکای خود مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای می‌شویم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه فرانسه در بیانیه‌ای تاکید کرد که گروه هفت کشور صنعتی برابر سیاست‌های بی‌ثبات‌کننده ایران متحد عمل می‌کند.

جیمز کلورلی، وزیر خارجه بریتانیا هم در اظهاراتی گفت که با همتایان خود از آمریکا، آلمان و فرانسه درباره اینکه ادامه تشدید تنش هسته‌ای ایران «تهدیدی» برای امنیت بین‌المللی است، بحث و گفت‌وگو کرده است.

وزیر خارجه بریتانیا، جمعه 13 آبان، در حساب توییتر خود نوشت: «ما به همکاری با شرکای بین‌المللی ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل کنیم که ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند».

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، چهارشنبه بار دیگر تاکید کرد که او در حال حاضر یا در کوتاه مدت احتمال احیای توافق هسته‌ای را نمی‌بیند.

طی هفته‌های گذشته، تمرکز بر پرونده هسته‌ای در انظار عمومی کاهش یافته است، بویژه که ایران از 16 سپتامبر تاکنون شاهد اعتراضات گسترده‌ای در بسیاری از شهرهای بوده است. این تظاهرات در اعتراض به قتل مهسا امینی دختر جوان 22 ساله که پس از بازداشت به دست «گشت ارشاد» کشته شد، آغاز شد.

کشورهای غربی با حمایت از این اعتراضات، رژیم تهران را به دلیل «سرکوب» معترضان تحریم کردند.

در همین راستا، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا امروز در اظهاراتی اعلام کرد که وزرای خارجه گروه «جی7» درحال گفت‌وگو درباره ادامه حمایت از تظاهر‌کنندگان ایرانی که مورد سرکوب قرار می‌گیرند، هستند.

دور دوم مذاکرات احیای برجام در وین، تابستان سال جاری در حالی به پایان رسید که ایران بر خواسته‌های فر‌ابرجامی خود که دولت‌های غربی آن را نامعقول و زیاده‌خواهی دانستند، اصرار می‌ورزید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید