معاون رئیس‌جمهوری آمریکا: برای حذف ایران از «کمیسیون مقام زنان» تلاش می‌کنیم

هریس: هر تغییری در ایران فقط باید از داخل کشور اتفاق بیفتد، اما این جهان را از ایستادن در کنار مردم ایران معاف نمی‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

کامالا هریس، معاون رئیس‌جمهوری ایالات متحده اعلام کرد که واشینگتن در تلاش برای اخراج رژیم ایران از «کمیسیون مقام زن» سازمان ملل متحد است.

به گزارش خبرگزاری «سی‌ان‌ان»، هریس چهارشنبه 2 نوامبر در بیانیه‌ای گفت: «ایالات متحده بر این باور است که هیچ کشوری که به طور سیستماتیک حقوق زنان و دختران را نقض می‌کند، نباید در هیچ نهاد بین‌المللی یا زیرمجموعه سازمان ملل که مسئول حمایت از همین حقوق است، نقشی ایفا کند.»

به گفته معاون رئیس‌جمهوری آمریکا، رژیم ایران با انکار حقوق زنان و «سرکوب وحشیانه» مردم خود نشان داده است که لایق خدمت در این کمیسیون نیست، و حضور رژیم ایران، «یکپارچگی اعضا» و تلاش آنها برای پیشبرد مأموریت خود را از درجه اعتبار ساقط می‌کند.

هریس گفت: «به همین دلیل است که ایالات متحده امروز اعلام می‌کند که قصد دارد از طریق همکاری با شرکای خود، اقداماتی را برای اخراج رژیم ایران از کمیسیون مقام زن سازمان ملل متحد آغاز کند.»

بیانیه هریس درست پیش از نشست غیررسمی شورای امنیت سازمان ملل به میزبانی مشترک آمریکا و آلبانی برای بررسی اعتراضات ضدحکومتی مردم ایران و اقدامات سرکوبگرانه رژیم علیه آنها صادر شد.

به گزارش «سی‌ان‌ان»، لیندا توماس-گرینفیلد، سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد، در جریان این نشست بر قصد ایالات متحده برای اخراج رژیم ایران از کمیسیون مقام زن تاکید کرد.

به گفته وی، طی هفته‌های آینده آمریکا و دیگر کشورهای عضو کمیسیون مقام زن، که خواهان حفظ «یکپارچگی» این کمیسیون هستند، دست به دست هم خواهند داد تا مسئله ایران را در تمام نهادهای مربوطه سازمان ملل مطرح و رژیم ایران را از کمیسیون مقام زن اخراج کنند.

توماس-گرینفیلد در نهایت تاکید کرد: «هر تغییری در ایران فقط باید از داخل کشور اتفاق بیفتد. اما این امر جهان را از ایستادن در کنار مردم ایران که برای دستیابی به حقوق زنان، زندگی و آزادی اعتراض می‌کنند، معاف نمی‌کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید