پوتین چهار منطقه اشغال شده از خاک اوکراین را به روسیه الحاق کرد

رئیس جمهوری روسیه در مراسم الحاق مناطق اشغال شده از خاک اوکراین به روسیه، تاکید کرد کشورش با بیش از هزار سال سابقه تاریخی هرگز تابع دیکته‌های غرب نخواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه جمعه 8 مهر پس از انجام همه‌پرسی‌های اخیر از الحاق رسمی چهار منطقه اوکراینی دونتسک، لوهانسک، زاپوریژیا و خرسون به خاک روسیه خبر داد.

پوتین همچنین تاکید کرد که این تصمیم نهایی دولت روسیه است.

او که در میدان سرخ در مرکز مسکو با حضور معاونان و وزیران و صدها مقام روسی سخنرانی می‌کرد با اعلام این خبر، به مردم این مناطق قول داد که شهرهای آنها را بازسازی کند تا ساکنان آن مناطق احساس امنیت و آسایش کنند.

او با تاکید بر اینکه ساکنان این چهار منطقه شهروندان روسیه شده‌اند، اعلام کرد که برای پایان دادن به جنگ و آغاز گفت‌وگو با کی‌یف آمادگی دارد.

سلطه غرب

رئیس جمهوری روسیه با انتقاد شدید از سیاست‌های «هژمونی‌طلبی» غرب تاکید کرد که کشورش در تاریخ خود و در حال حاضر استوار و قدرتمند است و در عین حال واقعیت فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی را نمی‌توان تغییر داد.

پوتین با بیان این‌که کشورهای غربی خواهان غارت ثروت‌های مسکو هستند و روسیه قوی را نمی‌خواهند، تاکید کرد: «نیروهای نظامی (روسیه) با تمام امکانات از کشور از جمله مناطق جدید دفاع خواهند کرد».

او همچنین تاکید کرد که کشورش بیش از هزار سال سابقه دارد و بنابراین هرگز تابع دیکته‌های غرب نخواهد شد.

پوتین در مورد نشت گاز خطوط لوله نورد استریم 1 و 2 که زیر دریای بالتیک از روسیه تا آلمان امتداد دارد، ایالات متحده را متهم کرد که در عملیات خرابکارانه‌ای بر آنها تأثیر گذاشته است.

پس از سخنرانی طولانی رئیس جمهوری روسیه، رهبران چهار منطقه جدایی‌طلب اوکراین به طرفداری از مسکو احکام الحاق بیش از 15 درصد از خاک اوکراین به روسیه را امضا کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید