آلمان خواهان اعمال تحریم‌های اتحادیه اروپا بر ایران به دلیل سرکوب معترضان شد

آنالنا بربوک: مقامات ایران باید فوراً به رفتار وحشیانه خود در قبال تظاهرکنندگان پایان دهند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آنالنا بربوک، وزیر خارجه آلمان، از اتحادیه اروپا خواست رژیم ایران را بابت قتل مهسا امینی و سرکوب اعتراضات مردمی پیامد آن مورد تحریم قرار دهد، و تاکید کرد هر کاری که بتواند در چارچوب اتحادیه اروپا انجام خواهد داد تا تحریم مقاماتی که مسئول سرکوب زنان در ایران هستند را ممکن کند.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، بربوک روز پنج‌شنبه هنگام سخنرانی در پارلمان آلمان «بوندستاگ»، خواستار رسیدگی اتحادیه اروپا به مسئله قتل امینی و سرکوب معترضان شد و گفت: «مقامات ایران باید فوراً به رفتار وحشیانه خود در قبال تظاهرکنندگان پایان دهند.»

وزارت خارجه فرانسه نیز روز دوشنبه با اعلام اینکه از اِعمل تحریم‌ها علیه رژیم ایران حمایت می‌کند، گفت پاریس در حال بررسی گزینه‌های موجود برای واکنش اتحادیه اروپا به «نقض گسترده حقوق زنان و حقوق بشر در ایران» است.

پیشتر، جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در بیانیه‌ای با اشاره به نشست وزیران اتحادیه اروپا در اواسط اکتبر اعلام کرده بود: «اتحادیه اروپا برای رسیدگی به قتل مهسا امینی و نحوه واکنش نیروهای امنیتی ایران به تظاهرات‌ مردمی، پیش از برگزاری جلسه بعدی شورای روابط خارجی به بررسی تمام گزینه‌هایی که در اختیار دارد خواهد پرداخت.»

ایالات متحده نیز در تاریخ 22 سپتامبر گشت ارشاد جمهوری اسلامی را به دلیل خشونت علیه زنان ایرانی تحریم کرد و گفت که این سازمان حکومتی را مسئول قتل مهسا امینی می‌داند.

اتحادیه اروپا آخرین بار در سال 2021 تحریم‌های حقوق بشری علیه رژیم ایران وضع کرد. از آنجایی که این اتحادیه تلاش می‌کرد خشم تهران را به امید حفظ توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی سال 2015 برنینگیزد، از سال 2013 هیچ مقام ایرانی به فهرست تحریم‌های حقوق بشری اروپا اضافه نشده بود.

در حال حاضر مجموعه‌ای از تحریم‌ها علیه حدود 90 مقام ایرانی در این فهرست وجود دارد که هر ساله در ماه آوریل تمدید می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید